Zákazníci v šoku: Billa přiznává, že prodávala zdraví ohrožující potravinu. V žádném případě ji nejezte

Obchodní řetězec Billa stahuje z prodeje oblíbenou snídaňovou pochoutku od firmy Bonavita. Může poškodit játra.

i Zdroj fotografie: J. Bajer / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Kvalita potravin a bezpečnost zákazníků je pro obchodní řetězce prioritou. Billa teď proto stahuje z prodeje oblíbenou pochoutku, na které si pochutnávají děti i dospělí. Psal o tom web TN. Důvodem je podezření na překročení limitu nebezpečného mykotoxinu v medových prstýncích, jejichž konzumace může mnohé zákazníky šokovat.

Látka v křupkách může poškodit játra

Chtěli bychom upozornit, že z preventivních důvodů, kvůli možnému zdravotnímu riziku, stahujeme z prodeje výrobek CLEVER HONEY LOOPS 250 G (CLEVER Medové prstýnky 250 g) s datem minimální trvanlivosti do 17. 5. 2024 od výrobce Bonavita spol. s. r. o.,“ informuje společnost Billa na svém webu. Zákazníkům Billa doporučuje produkt nekonzumovat a vrátit v kterékoli prodejně Billa, a to i bez pokladního dokladu. Za způsobené komplikace se společnost omluvila.

iZdroj fotografie: Hellooo / Creative Commons / CC-BY-SA
Obchodní řetězec Billa už nebezpečné snídaňové lupínky stáhnul ze své nabídky

Uvedený mykotoxin, který byl v medových prstýncích obsažen, je jedovatá chemická sloučenina produkovaná určitými plísněmi, vysvětluje web Kupi. Ochratoxin A se vyskytuje v různých potravinách a plodinách, jako jsou obiloviny, káva, hrozny, koření a také sušené ovoce. Tento mykotoxin je známý svou vysokou toxicitou a možnými zdravotními riziky. Dojít může i k poškození jater a ledvin, a to jak u lidí, tak u zvířat, dodává web.

Časté jsou záchyty u uzenin

Záchyty závadných potravin nejsou ničím výjimečným. V březnu například Události247 informovaly o závadných italských klobásách, které byly špatně skladované a na povrchu byly plesnivé. V červnu jsme psali také o nebezpečné vepřové šunce, kterou mihli zákazníci koupit v Kauflandu. Také tento výrobek mohl ohrozit lidské zdraví a musel být okamžitě stažen z prodeje.

iZdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
Některé uzeniny prodávané v českých obchodech byly závadné

V poslední době už jsem si bohužel zvykla, že musím dávat pozor na to, co kupuju. Pozor dávám především na uzeniny, už se mi párkrát stalo, že jsem doma rozbalila třeba párky, které měly ještě dlouhou trvanlivost, ale byly oslizlé a smrděly. Nechce se mi však pokaždé se do prodejny vracet a dohadovat se o vrácení peněz,“ řekla Událostem247 Alena Koubková z Břeclavi.

Nakoupili jste někdy v Bille zmíněný produkt? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články