Byt zadarmo: Čechům je najednou začaly rozdávat velké firmy. Neplatí se ani koruna

Někteří Češi mají díky svému zaměstnání nárok na bydlení zdarma či za velmi výhodné částky. Má to ale své podmínky.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Částky, jež Češi platí za bydlení patří v mnoha domácnostem k těm nejvyšším výdajům. Jak navíc nedávno psaly Události247, v letošním roce lze očekávat, že ceny vlastního i nájemního bydlení nadále porostou. Existují však i lidé, kteří mají díky své práci nárok na byt zcela zdarma.

Bezplatný byt coby zaměstnanecký benefit

Byt zdarma je něco, o čem se většině Čechů může tak maximálně snít. V některých firmách ale tento atraktivní benefit nabízí. Jak totiž píše web TN, zejména ve městech či regionech, kde je bydlení velmi drahé či nedostupné, totiž mnohé společnosti řeší problém s chybějícími kvalifikovanými zaměstnanci. A tak se je snaží lákat na bydlení za 0 Kč, píše server TN.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Bezplatné bydlení nabízí některé firmy jako zaměstnanecký benefit

Zároveň, ne nutně vždy se musí jednat o zcela bezplatné bydlení. Zaměstnanci ocení i benefit v podobě sníženého nájmu. Někde tak nabízí například pronájmy za zvýhodněné ceny či jiné výhody. Jak před několika lety pro web Ekonom řekl mluvčí firmy Bosch Group Pavel Roman, mlže se jednat třeba o hypoteční programy, výhodné bezúročné půjčky anebo přídavky na nájem.

Oblíbené jsou i další benefity

Kromě výhod jako je bydlení zdarma či příspěvek na nájem pracovníci od svých zaměstnavatelů dostávají i řadu dalších benefitů. Mezi ty nejčastější patří příspěvky na stravování nebo různé sportovní aktivity. V poslední době však roste také obliba jiných výhod, jako jsou například masáže, wellness či dokonce psychologické konzultace, uvádí web Podnikatel.

Přišlo se na to, jak nás velké firmy v roce 2024 oškubou o peníze. Týká se to spousty Čechů. I vás?

Zároveň, tyto nadstandardní výhody patří mezi jednu ze zásadních motivací, proč si lidé daného zaměstnavatele vybírají. Podle průzkumu společnosti Edenred zaměřené na zaměstnanecké benefity si podle nabídky benefitů vybírá své zaměstnání až 75 procent lidí. Mezi ty nejžádanější se řadí vyšší množství dovolené nebo sick days, ale také třináctý plat či poukázky na volnočasové aktivity.

Jaké zaměstnanecké benefity dostáváte či byste chtěli dostávat vy? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články