Češi, kteří mají účet u této banky budou platit. A ne málo. Nové vysoké poplatky už od 1. ledna 2024

Zdražuje se prakticky vše a tak na to reagují také banky, které klientům zvedají poplatky za některé služby.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Internetové bankovnictví se pro většinu z nás stalo součástí běžného života. Ušetří nám totiž nejen spoustu času, ale také peníze. Pro klienty, kteří se online platbám raději vyhýbají, však banky začaly zavádět nemalé poplatky za to, že si přijdou své záležitosti vyřídit přímo na pobočku. Jak jsme na Událostech247 psali už dříve, jedním z důvodů je snaha o snižování počtu zaměstnanců.

Poplatky zdražují prakticky všechny banky

Mezi banky, které zvyšují poplatky za některé služby patří třeba UniCredit Bank nebo ČSOB. Také tyto banky se snaží své klienty přimět k tomu, aby si své záležitosti pokud možno co nejvíce vyřizovali přes internetové bankovnictví. Nově se ke zdražování rozhodla přistoupit také Raiffeisenbank, která od Nového roku změní sazebník poplatků a obchodní podmínky. Týká se to především účtů převedených z Equa bank, kterou předloni koupila. Psal o tom web Peníze.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Většina bank ještě letos zvýší svým klientům poplatky

Některé změny se však dotknou i účtů, které si klienti sjednali přímo v Raiffeisenbank. Spousta z nich se nechala nalákat na bonus 3000 korun, který banka novým klientům nabízí. Banka už dál nechce dotovat platební příkazy zadané na pobočce, papírové výpisy z účtu nebo převody eur mimo Evropský hospodářský prostor. Jejich cena se proto zvýší a sjednotí se s poplatky, které vybírá Raiffeisenbank u svých původních účtů.

Výhody končí pro všechny klienty

Dosud mohli klienti z Equa banky zadávat platební příkaz u přepážky na pobočce nebo přes telefonního bankéře za pouhých 20 korun. Od ledna však poplatek zdraží na stovku. Tedy na stejnou cenu, jakou za standardní platbu prostřednictvím pobočky nebo klientské linky platí klienti s účty Raiffeisenbank. „Doporučujeme využívat digitální kanály obsluhy, které jsou zdarma,“ radí banka. „Toto mi nevadí, v bance jsem byla snad jednou, jinak vše řeším online,“ řekla Událostem247 Marika Hošková z Moravan.

Další velká banka si na nás ušila nesmyslné poplatky: Od 1. listopadu to všechno začne

Equa bank skončila v listopadu 2022. Značku Equa bank pak plně nahradila Raiffeisenbank, která také automaticky převzala všechny klienty. Psal o tom například web Banky. Skupina Raiffeisenbank International, do které Raiffeisenbank patří, přitom koupila 100 procent akcií Equa bank už v roce 2021. Až do poloviny listopadu 2022 obě značky působily na trhu samostatně, i když právně fúze proběhla s datem 1. ledna 2022. 

Dotknou se vás zmíněné zvýšené poplatky? Řekněte nám to v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články