Známá banka Čechům nasolí vysoké poplatky: Už 1. listopadu to všechno odstartuje. Dotkne se to i vás?

Velké banky, které působí v Česku, se snaží snížit pracovní místa a proto klienty navádějí do internetového bankovnictví.

i Zdroj fotografie: Donald Trung Quoc Don (Chữ Hán: 徵國單) / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Bez banky a internetového bankovnictví si většina z nás už nedokáže život představit. Vzhledem ke zdražování však některé bankovní ústavy zvyšují poplatky za své služby. Jde například o služby poskytované na pobočkách nebo o papírové výpisy z účtů. Banky se tak klienty snaží přimět k tomu, aby více používali internetové bankovnictví, píše web Měšec. Dalším důvodem je snaha o snižování počtu zaměstnanců.

Poplatky zvedají prakticky všude

Nedávno jsme informovali na Událostech247 o tom, že mezi banky, které se rozhodly zdražovat, patří třeba UniCredit Bank. Lidé si zde nově připlatí hned za několik služeb, mimo jiné za ověřovací a informační SMS, papírové výpisy, platební příkazy na provozovně nebo dokonce za některé výběry z bankomatů a zahraniční transakce. Změny se odrazí také na dětských účtech. Vše začne platit už od 1. listopadu.

Největší česká banka chystá velké změny. Radši si o nich přečtěte, ať pak nezůstanete překvapeni

Psali jsme také o tom, že další velká banka, Česká spořitelna, mění přístup do internetového bankovnictví George. Brzy totiž už nebude nutné mít dvě samostatné aplikace pro přihlašování a ověřování. George klíč se stane součástí hlavní bankovní aplikace George. Klientům se tak má zjednodušit přihlašování. Teď se rozhodla pro změny, které však některé klienty určitě nepotěší, také Československá obchodní banka (ČSOB).

Banky se snaží ušetřit pracovní sílu

Tato velká banka oznámila, že od 1. listopadu banka mění svůj sazebník. Podobně, jako řada dalších bank, i ČSOB zdraží služby, které mají svou elektronickou a tím pádem bezplatnou alternativu. Banka se snaží klienty nasměrovat na bankování mobilem i zpoplatněním potvrzovacích SMS zpráv při placení přes internetové bankovnictví, píše Měšec. Poplatku se klienti vyhnou, pokud budou využívat ČSOB Smart klíč. ČSOB zdraží u běžných účtů zasílání papírového výpisu ze 45 na 55 korun měsíčně.

iZdroj fotografie: Zákupák / Creative Commons / CC-BY-SA
ČSOB zdraží od 1. listopadu některé své služby

Česká spořitelna si za tuto službu účtuje 50 korun. ČSOB zdraží také dotaz na zůstatek provedený na jiných bankomatech a dotaz provedený na zahraničních bankomatech. Od listopadu za něj klienti zaplatí místo 30 korun nově 35. „Mě tyto poplatky nechávají klidným. Jinak než přes internet se svou bankou nekomunikuji a myslím, že je to zcela v pořádku. Ani si nepamatuju, kdy jsem tam byl naposledy a to mám pobočku ČSOB kousek od svého bydliště,“ řekl Událostem247 Antotnín Holoubek z Brna.

Co si o zvyšování poplatků ze strany bank myslíte vy? Podělte se s námi o váš názor v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články