Češi můžou na energiích ušetřit až 10 000 Kč. Týká se to i vás. Musíte ale jednat rychle

Vymýšlíte způsoby, jak ušetřit na výdajích za energie? Možná pro vás máme řešení.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

O tom, že ceny energií letos rozhodně nebudou nízké se mluví již delší dobu. Události247 například na konci loňského roku varovaly před růstem ceny elektřiny. Existují ale způsoby, jak na energiích výrazně ušetřit. A to klidně i desítky tisíc korun ročně. Pokud však chcete tuto výhodu získat také, je potřeba jednat rychle.

Výhodné ceny jen pro nováčky

Velmi výrazný rozdíl v celkové částce za energie může učinit změna dodavatele. Poskytovatelé energií se totiž doslova předhání v nabízení stále výhodnějších tarifů, aby k sobě přilákali co nejvíce zákazníků. Obzvlášť výhodné pak mohou být nabídky pro nové zákazníky. Pokud tedy dodavatele změníte, můžete na energiích ušetřit nemalé peníze. Je ale třeba jednat rychle, protože čím dříve změnu uděláte, tím více peněz logicky ušetříte.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Vhodnou volbou dodavatele lze uspořit nemalé peníze

Web Novinky tento fakt ilustruje například na tarifech dodavatele E.ON. Ten novým zákazníkům nabízí na 1 rok elektřinu za fixní cenu 7,54 Kč za kilowatthodinu. Stávající klienti však mají možnost uzavřít dvouletou fixaci za cenu o 50 haléřů za kilowatthodinu dražší. A podobně se mohou noví zákazníci dostat k výhodnému tarifu také u řady jiných dodavatelů.

Existují i další způsoby, jak na energiích ušetřit

Jedním z nich jsou smlouvy s měsíčními fixacemi, jak psaly Události247. Strategii vyhnout se dlouhodobým fixacím pak v současné době doporučuje i analytik společnosti ENA Jiří Gavor. „V prvním pololetí i nadále očekávám vylepšování nabídek pro nové odběratele. Na tři roky bych se nevázal a odložil to na později. Pokud je dobrá nabídka, tak je vhodné uvázat se na rok. Nebo jsou i krátkodobé měsíční fixace,“ cituje jeho vyjádření server Novinky.

Zjistilo se, jak se dají na energiích ušetřit obrovské peníze. Musíte ale jednat rychle. Kdo to neudělá, přijde až o 5 000 Kč

A kolik tedy můžete těmito metodami reálně ušetřit? U domácností s malým odběrem se může cenový rozdíl pohybovat v nižších tisících korun. A třeba Češi, kteří žijí v domě a používají plyn na vaření, vytápění i ohřev vody pak mohou vhodnou volbou dodavatele a tarifu na energiích ušetřit klidně i desítky tisíc korun ročně, dodává web Novinky. A to už je skutečně velký rozdíl.

Jaký typ smlouvy máte u dodavatele energií vy? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články