Češi přišli na zaručený fígl, jak přestat platit mobilním operátorům přemrštěné částky: Šetří velké peníze a mají neomezená data a volání

Pokud si chcete u svého mobilního operátora vyjednat slevu, nejzaručenější způsob je pohrozit mu odchodem jinam.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

To, že Češi platí za mobilní data k připojení na internet vyšší ceny než v jiných evropských zemích, není žádnou novinkou. Porovnání webu Novinky už dříve ukázalo, že si tuzemští operátoři účtují až několikanásobně víc, než kolik chtějí po zákaznících v jiných státech. Omezená data a neomezené volání většinou operátoři nabízejí od 400 do 600 korun. O jedné nevšední nabídce od T-Mobilu týkající se mobilních dat jsme vás informovali nedávno na Událostech247. Operátor svým klientům nabízí každý víkend do konce letošního října neomezená data zadarmo.

Slevu mi nedali ani jednou, stěžuje si zákaznice

Například T-mobile má neomezené volání a 8 GB pro studenty za 480 korun. Pro ostatní jsou 4 GB dat a neomezené volání a SMS za 585 korun. Vodafone nabízí neomezená data i volání za 577 korun měsíčně. Zákazníci O2 za 4 GB internetu a neomezený tarif zaplatí necelých šest stovek. Porovnání cen přinesl web Kurzy. Vysoké ceny volání a mobilních dat už dříve potvrdila studie zpracovaná pro Evropskou komisi a také mezinárodní srovnání, které vypracoval Národní kontrolní úřad.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Mobilní data využívá stále více Čechů

Taky jsem dlouho platila u Vodafone přes 500 korun za 1,5 GB a neomezené volání a SMS, 15 let jsem byla poctivě platícím zákazníkem, za celou dobu jsem neukecala ani jednu slevu. Tak jsem se nakonec rozhodla, že odejdu jinam a to se najednou nabídky jen hrnuly. Bohužel už bylo pozdě, teď jsem u O2 a platím 350 korun za 5 GB dat a neomezené volání a SMS a jsem spokojená,“ vypočítala pro Události247 Andrea Boučková z Třebíče.

Polská mobilní data

Záchranou pro Čechy může být Polsko, které nejen že má levné pohonné hmoty nebo potraviny, ale lidé tam také platí o dost méně za své mobilní tarify. Tamní operátoři ovšem, na rozdíl od těch českých, málokdy nabízejí neomezená data, ovšem limity jsou poměrně štědré, upozornil na to web Seznam Zprávy. Po jejich vyčerpání se data většinou pouze zpomalí. Hovory nebo SMS nabízí většina operátorů neomezeně.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Polští operátoři nabízí o poznání levnější mobilní tarify

Z klasických operátorů nabízí nejvýhodnější tarify služba Orange Flex od operátora Orange. Nejlevnější balíček stojí v přepočtu 160 korun a zahrnuje 30 GB, v rámci kterých je možné využít 5,76 giga na roaming v EU. Polský T-Mobile je dražší. Nejmenší balíček s 5 GB a neomezenými hovory a SMS stojí v přepočtu 213 korun. Stejný objem dat u T-Mobile se 150 minutami hovorů a 150 SMS stojí v přepočtu 460 korun, píší Seznam Zprávy. Polské ceny tarifů jsou podle analýzy třetí nejvýhodnější v Evropě.

Kolik platíte za mobilní tarif vy? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články