Češi znovu začali využívat trik, kterým na jediném nákupu ušetří tisíce korun. Vy to ještě neděláte?

Jak ušetřit na nákupu drahých potravin? Nad tím si láme hlavu mnoho Čechů. Někteří využívají jednoduchý způsob, jak nižších cen snadno dosáhnout.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

V Česku ve velkém řádí inflace a ceny potravin letí už řadu měsíců prudce nahoru. Jak navíc upozorňuje server E15, v tuzemsku je růst cen v porovnání s rozvinutými zeměmi jeden z největších. Dokazuje to i fakt, že zatímco průměrná inflace v eurozóně činila v srpnu 5,3 procenta, v Česku to bylo 8,5 procenta. Není se tak čemu divit, že mnozí Češi znovu začali využívat trik, který jim na jediném nákupu ušetří klidně i tisíce korun. Pokud to ještě neděláte, možná vám tento tip přijde vhod.

České obchody jsou příliš drahé

A tak začali lidé jezdit nakupovat do sousedního Polska. Nejedná se přitom o žádnou novinku, ostatně o tomto trendu informovaly Události247 již loni. Že tento způsob, jak na potravinách ušetřit začalo využívat čím dál více lidí dokazují i data z českých bank. Ty totiž za poslední 2 roky zaznamenaly téměř 900procentní nárůst plateb v polských supermarketech, uvádí web TN.

Nákupy v Polsku se Čechům stále vyplatí. Na pohonných hmotách tam ušetří stovky korun

„Pokud si vyhlídnete akci, tak maso je tu levnější třeba o polovinu,“ cituje server TN jednu z Češek, která do polských supermarketů pravidelně vyráží. Jak navíc nedávno informovaly Události247, lidem se do sousedního státu aktuálně vyplatí jezdit i pro levnější pohonné hmoty.

Lidé nákupem v Polsku ušetří už jen pár měsíců

Pak totiž v zemi skončí výhodná nulové daň z přidané hodnoty, která tam na základní potraviny platí už od loňska. Konkrétně má tato výhoda vypršet na konci letošního roku, píše web Deník. Poté lze očekávat, že spolu se zdaněním potravin vzroste i jejich cena. Kdo si chce tedy ještě udělat zásoby levných polských produktů, měl by toho v následujících měsících využít. Pak už totiž lidé v tamních obchodech nejspíš ušetří méně, než byli zvyklí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Biedronka je v Polsku známým obchodním řetězcem, který si oblíbilo mnoho Čechů

Zároveň však od začátku příštího roku dost možná poklesnou ceny potravin v Česku. Vláda totiž rozhodla o jejich přesunu z 15procentní sazby DPH do 12procentní, uvádí server Seznam Zprávy. Zda se tak skutečně stane a prodejci svůj sortiment opravdu zlevní, je ale otázka. „Já bych od toho nic nečekal. Teoreticky se to promítne, ale tři procenta se ztratí, lidé si toho ani nevšimnou,“ dodal pro web Seznam Zprávy ředitel Potravinářské komory ČR Miroslav Koberna.

Jezdíte nakupovat do Polska? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články