Chodíte nakupovat do Tesca? Pokud patříte do této věkové skupiny, máte nově nárok na obrovskou slevu na všechno

Češi jsou milovníky nákupů ve slevách a obchodní řetězce to dobře vědí. I když většinou jsou ve výhodě senioři, teď se dočkali i mladí zákazníci.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Ti, kdo mohou nejčastěji využívat nejrůznějších slev, jsou velmi často senioři a studenti. Mívají levnější například jízdné, nebo vstupy do různých institucí. Často na ně myslí také známé obchodní řetězce, jak jsme na Událostech247 informovali několikrát. Psali jsme třeba o tom, že Tesco se loni na podzim spojilo s firmou GTS Alive, která vydává studentské průkazy ISIC.

Slev se dočkali také senioři

Výsledkem této spolupráce byla nabídka 10procentní slevy na celý nákup pro všechny studenty, kteří mají ISIC kartu. Kromě průkazu studenta však musí být zájemci o slevu také registrovaní v aplikaci Tesco Clubcard. Řetězec Tesco není jediný, kdo takovéto akce nabízí. S podobně selektivní slevovou akcí přišel loni v říjnu také Lidl. Stačilo, když důchodce splnil jednoduchou podmínku. U pokladny musel při placení prokázat, že je mu více než 65 let.

iZdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC BY-SA
Řetězec Tesco nabízí studentům slevu

Psali jsme, že mu pak byla k nákupu započítána 10procentní sleva. Týkalo se to třeba zeleniny, ovoce, pečiva nebo vajec. Tato sleva se navíc vztahovala také na už zlevněné zboží, takže se výše akční slevy ještě víc navýšila. Jednou podmínkou takto výhodného nákupu bylo, že zákazník se musel prokázat průkazem totožnosti, ze kterého bude patrné datum narození. Pokud mu bylo více než 65 let, měl vyhráno a na nákupu ušetřil spoustu peněz. „Tuto akci si pamatuji, taky jsem ji využila, protože je mi už 68,“ vzpomíná paní Hanka.

Je nabídka od řetězce Tesco spravedlivá?

Obchodní řetězec Tesco se teď rozhodl speciální akci na nákup pro studenty rozšířit a desetiprocentní slevu s ISIC kartou tak mohou nově využít také o víkendech. Podle některých zákazníků je ale zvýhodňování pouze jedné skupiny obyvatel diskriminační, jak upozornil web TN. Dosud totiž mohli studující slevu využít pouze v pracovní dny. Obchodní řetězec však přišel se změnou a nakoupit levněji mohou po celý týden.

Jedna skupina Čechů má v Tescu nárok na obrovské slevy. Patříte k nim i vy? Pospěště si, než nabídka skončí

Desetiprocentní slevu lidé najdou v aplikaci v sekci Kupóny. Maximální výše slevy je 600 korun na jeden nákup a nelze ji kombinovat s kupóny s procentuální slevou na celý nákup. Benefit je možné uplatnit ve všech prodejnách. Neplatí ale na Tesco čerpacích stanicích a Tesco Online nákupy „Přijde mi to docela nespravedlivé. Co potom rodiny s nízkými příjmy, nebo matky samoživitelky? Ty slevy přece potřebují víc než většina studentů,“ říká paní Jarka.

Jaký je váš názor na podobnou slevovou akci, přijde vám férová? Napište nám v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články