Chtěla na internetu prodat přebytečnou věc, nakonec přišla o 525 000 Kč. Kdo udělá při prodeji častou chybu, čeká ho stejný osud

Prodávání věcí na internetu není vždy ten nejlepší nápad. Bazarové portály jsou plné podvodníků, kteří se vás budou snažit okrást.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Vzpomínáte si na doby, kdy jsme museli podávat inzerát, když jsme něco chtěli prodat? Případně pak na doby, kdy jsme museli chodit do zastaváren? Těmto dobám už téměř odzvonilo, a to především díky internetovým bazarům, na kterých můžeme vystavit téměř jakékoliv zboží, které pak jen zašleme poštou, nebo si pro něj zájemce přijede. Zde ale může nastat problém. Jak redakce Událostí247 zmiňovala, právě bazarové portály bývají útočištěm rafinovaných podvodníků.

Chtěla jen prodat sprchový kout

Není nic jednoduššího než na bazarovém portálu vystavit zboží, kterého se chceme zbavit. V dnešní době je to otázka pár minut, kupec se najde téměř okamžitě a zboží se zbavíme dříve, než většinou předpokládáme. Je to celý velmi jednoduchý proces. Spousta lidí si však neuvědomuje, že bazarové portály jsou útočištěm podvodníků a místo toho, aby na nich někteří získali peníze, tak o peníze přijdou. Přesně to se bohužel stalo v případě ženy z Olomoucka, na který upozornil server Novinky.

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.

Až stovky tisíc korun skončí v kapsách podvodníků: Falešných zpěváků, kapitánů a lékařů v Česku přibývá

iZdroj fotografie: Depositphotos
Prodej věcí na internetových bazarech může skončit ztrátou peněz

Pětapadesátiletá žena vystavila inzerát, ve kterém nabízela k prodeji sprchový kout za deset tisíc korun. Zájemce, který se jí ozval, působil důvěryhodně a navrhl, že si produkt nechá odvézt prostřednictvím přepravní služby. Žena na návrh kývla. Následně jí přišel odkaz s údajnou stránkou dopravce. Co ale netušila – web byl falešný. Na podvrženém formuláři, který připomínal stránku běžné doručovací společnosti, žena zadala citlivé informace k bankovnímu účtu včetně PIN kódu.

Následně žena zjistila, že si pachatel jejím jménem sjednal úvěr ve výši 525 tisíc korun a poté provedl několik převodů na různé bankovní účty v celkové výši 375 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Skoupilová.

Podvodníků je požehnaně

Jak redakce Událostí247 zjistila, podobný případ se stal například i na Litoměřicku, kdy čtyřiačtyřicetiletá žena z Podřipska prodávala na internetovém bazarovém portálu počítačové hry. Stejně jako v případě ženy z Olomoucka, i jí byl zaslán odkaz na údajného přepravce, který byl však falešný. Žena na podvod bohužel naletěla a výsledkem byla ztráta 170 tisíc korun. Ačkoliv se může častokrát zdát neuvěřitelné, že někdo takovému triku uvěří, děje se to bohužel téměř denně. Podvodů neustále přibývá a podvodníci stále vymýšlejí způsoby, jak ze svých obětí vymámit peníze.

Kdo používá internetové bankovnictví, musí zpozornět. Rozmohl se nový podvod, kvůli kterému přichází lidé o všechny svoje peníze

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Zákazníci by měli být při online prodejích i nákupech obezřetní

Nedávno jsme například psali o podvodu s černou obrazovkou. Kyberzločinci začali používat škodlivý software, kterým infikují počítače svých obětí. Tento software pak může způsobit nefunkčnost obrazovky, přičemž po chvíli se na ní objeví číslo na počítačovou bezpečnostní firmu, která nabízí řešení. Oběti je pak nabídnut neexistující antivirus za 300 eur. Zní to neuvěřitelně? I na tento podvod desítky lidí naletěly.

Setkali jste se někdy s podvodnými praktikami?

Diskuze Vstoupit do diskuze
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články