Pozor: Hrozí, že ještě dnes vám vlezou na bankovní účet. Vezmou si na vás půjčku a všechny peníze s sebou

Stát se obětí podvodu je v dnešní době velmi snadné. Ani o tom nemusíte vědět a získáte obrovské dluhy, které pak musíte splácet.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

O různých praktikách podvodníků, před kterými by se lidé měli mít na pozoru Události247 informují pravidelně. Velmi časté bývají podvody, při nichž se zloději vydávají za pracovníky různých bank. Události247 například psaly o útocích na klienty banky ČSOB či Moneta Money Bank. Na pozoru by se ale měli mít i ti, kteří mají jinou banku. Nebezpečí, že klidně ještě dnes vám vlezou na bankovní účet a vyluxují ho hrozí každému.

Vykradený účet není to nejhorší

Pouhé vyluxování účtu nemusí být to nejhorší, co vás může potkat. Web TN informuje o rostoucím počtu případů, kdy zločinci zneužili digitální bankovní služby k okradení klientů nejen o jejich úspory, ale také k získání úvěrů na jejich jména. V podstatě je tak zadlužili, aniž by o tom lidé vůbec věděli.

Máte účet u známé české banky? Zpozorněte, jediné kliknutí vás připraví o všechny peníze na bankovním účtu. Je to vážné

Server TN popisuje například příběh klienta, který se takto stal nevědomky dlužníkem stovek tisíc korun. Podvodníci si na jeho účet jednoduše vzali předschválený úvěr„Vzali si minutovou půjčku 300 tisíc korun. Požádali si a za chvilku to bylo schváleno,“ uvedl poškozený pro server TN. Nyní musí tyto peníze bance sám splácet.

Stát chce zasáhnout

Na obzoru je změna pravidel pro předschválené úvěry. Cílem má být právě zajistit lidem vyšší ochranu před možnými finančními riziky spojenými s online bankovními úvěry. Mnozí totiž často vůbec neví o tom, že na jejich účet podvodníci půjčku provedli. „Já bych rád přišel s iniciativou, která by toto bankám omezila,“ cituje například web TN poslance Patrika Nachera. Nově by tak na tyto rychlé půjčky neměli mít automaticky nárok všichni klienti bank, ale pouze ti, kteří by o to aktivně požádali.

iZdroj fotografie: Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim/ Creative Commons / CC-BY-SA
Lidé, kteří naletí podvodníkům mohou být rázem bez peněz

Zda k omezení skutečně dojde je ale otázka. Vše má svá pro a proti, a to platí i v tomto případě. Banky totiž poskytování předschválených úvěrů považují za oblíbený a žádaný produkt, kterého se nechtějí vzdát.  

Víte o tom, že si u banky můžete vzít předschválenou půjčku? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články