Každému, kdo má účet u jedné známé banky, hrozí, že v 1 sekundě přijde o všechny peníze. Na bankovním účtu vám zůstane přesně 0 Kč

Podvodníci aktuálně ve velkém útočí na klienty jedné z nejrozšířenějších bank v Česku. Nejste mezi nimi náhodou i vy?

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

O nejrůznějších podvodných technikách, kvůli kterým lidé přichází o své úspory píšou Události247 pravidelně. Zatímco někdy útočí podvodníci přes falešné e-maily, jindy se třeba vydávají za pracovníky pojišťovny. Tentokrát by se měli mít na pozoru všichni klienti banky Moneta Money Bank. Každému, kdo zde má účet totiž hrozí, že v 1 sekundě přijde o všechny své peníze a na bankovním účtu mu zůstane nula.

Podvodníci útočí na klienty banky

Jedná se o takzvaný pishingový útok, kdy podvodníci využívají falešné e-maily k získání důvěrných informací od nic netušících obětí. Podvodníci v tomto případě zneužili jméno banky k odesílání zavádějících e-mailů, ve kterých varují před zablokováním bankovního účtu, píše web Novinky. Je to však lest.

Varování: Přišel vám jeden z těchto e-mailů? Jednou si ho přečtete a přijdete o všechny vaše peníze, je to vážné

Jakmile se člověk na této falešné stránce přihlásí do svého internetového bankovnictví, podvodníci získají jeho přístupové údaje, a dokonce i kódy z potvrzovacích SMS zpráv nebo mobilních aplikací. Tímto způsobem pak mohou získat plný přístup k jeho bankovnímu účtu a snadno ho tak okrást o veškeré úspory.

Stát se to může každému

Odhalit, že se jedná o podvod přitom vůbec nemusí být snadné. Podvodné e-maily často vypadají autenticky, mají logo banky a zdánlivě správnou češtinou. V e-mailech pak podvodníci uvádí, že na účtu byla zaznamenána neobvyklá aktivita a že internetové bankovnictví bylo z bezpečnostních důvodů pozastaveno. To může působit alarmujícím dojmem a mnohé v tu chvíli ani nenapadne zjišťovat, zda se nejedná o podvod.

iZdroj fotografie: Moneta Money Bank/ Creative Commons / CC-BY-SA
Moneta patří mezi oblíbené banky v Česku

Lidé by však měli být obezřetní za každých okolností. V případě jakýchkoliv podezření pak mohou kontaktovat banku, kde zjistí, zda se jedná o skutečnou zprávu či podvod. A to se netýká jen klientů Monety. „Není vyloučeno, že podvodníci stejný trik budou zkoušet v dohledné době i pod hlavičkou jiné banky. Na pozoru by se tedy měli mít i lidé, kteří účet u Monety nemají,“ dodal web Novinky.

Setkali jste se někdy s podobným útokem? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články