Varování: Každému, kdo zaparkuje auto tímto způsobem, odtáhnou vůz a zaplatí brutální pokutu

Snažíte se parkovat tak, abyste se vyhnuli drahému parkovnému? Raději to nedělejte, možná vám za to hrozí mastná pokuta.

i Zdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Stejně jako vše ostatní, i ceny parkovného se rok od roku zvyšují. Spousta lidí tak vymýšlí nejrůznější způsoby, jak se placení tohoto poplatku vyhnout. To se jim však nemusí vyplatit. Pokud takto parkujete i vy, v domnění, že na parkovném ušetříte, pak jste na omylu. A co víc, kromě pokuty ještě k tomu nejspíš vaše auto čeká odtah.

Zaparkovat auto ve městě není levná záležitost

Drahé parkovné se překvapivě netýká jen velkých měst. V loňském roce informoval například web TN , že velmi drahé parkovné mají ve Svitavách. Velmi vysoké částky pak od loňského podzimu platí také lidé parkující na náměstí v Havlíčkově Brodě, jak psal web iDnes. Není se tak čemu divit, že někteří lidé, jež mají auto už toho mají dost a snaží se vysokým poplatkům různě vyhnout.

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
Zejména ve velkých městech může být parkování docela oříšek

Jak píše web Finance, mnozí řidiči se na drahé parkovné snaží vyzrát přelepením poznávací značky. Využívají k tomu různé věci, od látek, desek až po přírodní materiály, jako jsou listy. Spoléhají na to, že pokud dojde k odhalení, mohou argumentovat tím, že list na SPZ skončil náhodně. A co tímto chováním vlastně řidiči sledují? Vsází na to, že jejich auto díky zakrytí SPZ nesejme projíždějící monitorovací vozidlo, které nezjistí, že nemají poplatek zaplacený a tím pádem ani nedostanou pokutu. To se ale pletou.

Co za zakrytí SPZ hrozí?

Jak již dříve psaly Události247, za zakrytou SPZ hrozí mastná pokuta dosahující až 10 tisíc korun. Příčina zarytí přitom policisty nezajímá. Postihu se nevyhnou ani ti, kteří si SPZ překryjí či přelepí ani ti, jež ji mají třeba jen špinavou či zapadanou sněhem. A to platí nejen u jedoucích vozů, ale i u těch zaparkovaných.

Pozor: Máte na autě tuto SPZ? Policie vám za to bez diskuzí napaří pokutu 10 000 Kč a na 1 rok skončíte bez řidičáku

Kromě pokuty pak řidiče, jež se tímto způsobem budou chtít vyhnout placení parkovného čeká také další postih. Jak totiž píše web Finance, systém monitorování parkování je sofistikovaný. Auto, u něhož SPZ nepřečte tak může být nahlášeno jako podezřelé a situace je dále zkoumána. Následovat může odtah auta či aplikaci botičky. A kromě toho pak motoristy čeká i sankce za samotné nezaplacení parkovného.

Setkali jste se někdy se zaparkovanými auty se zakrytou SPZ? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články