Každý, kdo má doma tuhle nabíječku na telefon musí zpozornět. Hrozí velké nebezpečí, okamžitě ji přestaňte používat

Na českém trhu se objevila nabíječka, jejíž používání může být velmi nebezpečné. Ujistěte se, že ji náhodou nemáte doma i vy.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

V souvislosti se stahováním produktů z prodeje obvykle informujeme o potravinách. Češi by si však měli dávat pozor i na jiný druh sortimentu. Škodlivé mohou být rovněž různé drogistické výrobky, jak nedávno upozornily Události247. A nebezpečí pro lidské zdraví může hrozit i u elektroniky, například nabíječek na telefon. Zjistěte, zda náhodou závadnou nabíječku nemáte doma i vy.

Na tuto nabíječku si dejte velký pozor

Jedná se o nabíječku z řetězce IKEA, který se primárně zaměřuje na prodej nábytku. Při jejím používání lidem může hrozit velké nebezpečí. Jak totiž na svém webu uvedl řetězec IKEA, důvodem stažení je „riziko popálenin a úrazu elektrickým proudem v důsledku opotřebení napájecího kabelu“.

iZdroj fotografie: Tomwsulcer/ Creative Commons / CC-BY-SA
Některé nabíječky na telefony mohou být nebezpečné

A jak rizikový produkt poznáte? Konkrétně jde o USB nabíječku ÅSKSTORM (40 W, tmavě šedá) s číslem výrobku 50461193, píše dále web IKEA. Stoprocentní jistotu, že se jedná o vadný kus pak budete mít v případě, kdy na štítku na zadní straně nabíječky bude číslo ICPSW5-40-1. Pokud jste si tedy náhodou nabíječku koupili, okamžitě ji přestaňte používat a vraťte ji raději ihned na prodejnu, kde dostanete zpátky své peníze.

Nejedná se o ojedinělý případ

V loňském roce například Události247 informovaly o závadných nabíječkách na telefony iPhone. Zde nebezpečí hrozilo v riziku úrazu elektrickým proudem, což může v krajním případě vést až k úmrtí. A jak navíc tehdy informovali inspektoři z České obchodní inspekce (ČOI), výrobek se na trhu nacházel „bez obalu a bez označení výrobce či dovozce“.

Na trhu se podle ČOI objevila nebezpečná nabíječka pro iPhone

A na začátku loňského roku inspektoři nařídili stáhnout z prodeje USB nabíječku Natec, jak tehdy informoval server Aktuálně. I její používání bylo vysoce rizikové. Uživatelům mohlo „způsobit kvůli nedostatečné izolaci úraz elektrickým proudem, případně až smrt“, psal web Aktuálně.

Koupili jste si někdy nabíječku v obchodě IKEA ? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články