Každý, komu přišla vybraná SMS zpráva má problém. Brzy vám vysají z bankovního účtu všechny peníze. Radši si zkontrolujte telefon

Objevil se další případ hromadně rozesílaných podvodných SMS zpráv. Nepřišla tato textovka náhodou i vám?

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

S podvodnou SMS zprávou se nejspíš někdy setkal asi každý. V posledních letech totiž těchto podvodů nebývale přibývá. Podvodníci přitom útočí nejen na zákazníky e-shopů či třeba mobilních operátorů. Obezřetní by měli být i klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Zkontrolujte si raději telefon, zda náhodou SMS zpráva nepřišla i vám.

Pozor na nabídky bonusů

O podvodných SMS zprávách vydávajících se za oficiální sdělení od VZP psaly Události247 již dříve. Nyní podvodníci na klienty největší zdravotní pojišťovny v Česku útočí znovu. Podvodníci využívají falešné SMS zprávy k získání citlivých informací, jako jsou čísla bankovních účtů a hesla k přístupu k nim.

Pozor: Jste klienty VZP? Hrozí vám, že během chvíle přijdete o všechny své peníze

Jak píše web Měšec, VZP nedávno upozornila na rostoucí počet podvodných SMS zpráv, které příjemcům nabízí falešné peněžní bonusy z fondu prevence. Podlehnout těmto nabídkám je přitom celkem snadné. Jak ostatně nedávno informovaly Události247, VZP aktuálně vyzývá své klienty k tomu, aby využili poslední příležitost k podání žádosti o příspěvek z fondu prevence, na což zbývá už jen pár týdnů.

Jak podvodnou SMS zprávu poznat?

SMS zprávy lákají na falešné webové stránky, případně vybízí k přihlášení do aplikace Moje VZP. To vše pod příslibem vyplacení přeplatků, bonusů nebo neurčených pojistných výplat. Jedná se ale o lež. „VZP tímto způsobem klienty neoslovuje. Žádný bonus či příspěvek touto cestou nenabízí, ani nevyplácí,“ upozorňuje pojišťovna na webu VZP.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Na klienty VZP útočí podvodníci opakovaně

Zločinci vydávající se za zástupce VZP přitom využívají skutečně sofistikovaný způsob, jak lidi přelstít. Jak totiž uvádí web Měšec obsah rozesílaných zpráv je neustále modifikován a text tak může mít mnoho různých podob“. Pokud tedy lidem taková zpráva přijde, měli by ji určitě ignorovat. Jinak mohou mít problém a podvodníci jim brzy mohou z bankovního účtu vysát všechny peníze.

Setkali jste se někdy s podvodnou SMS zprávou? Napište nám o svých zkušenostech do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články