Pozor: Koupili jste si v Albertu tuhle oblíbenou pochoutku? Máte problém, za žádných okolností ji nejezte

V prodejnách Albert se nedávno prodávala riziková potravina. Nemáte ji náhodou doma i vy?

i Zdroj fotografie: Martin Strachoň/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Nakupujete rádi v Albertu? Pak si ověřte, zda jste si zde náhodou nekoupili tuto závadnou potravinu. Řetězec už ji sice stáhnul z prodeje, možná ji ale máte stále doma. Pokud ano, rozhodně ji nejezte. Našly se v ní totiž látky, které jsou zdraví nebezpečné.

Tuto pochoutku z Albertu rozhodně nejezte

O rizikové potravině informuje web PrahaIN, jehož redaktoři na varování narazili v pražské prodejně Albertu v nákupním centru Flora. Jedná se o bílý chřest pocházející z Řecka a v obchodě se prodával první dubnový týden.

iZdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
V poslední době se v Albertu prodávalo několik druhů rizikové zeleniny

A proč vlastně muselo dojít ke stažení této potraviny z prodeje? Důvodem je překročení povolených limitů pesticidů, uvádí dále server PrahaIN. Žádáme zákazníky, aby z preventivních důvodů výrobek nekonzumovali,“ uvedl řetězec ve svém varování, jež bylo v pražské prodejně vyvěšeno.

Pozor si dejte i na další potraviny

V poslední době se v Albertu vyskytly také další nebezpečné potraviny. Například v březnu se jednalo o 3,5kilogramové balení hrachových lusků nebo 5kilogramové balení paprik kapie. V obou případech byly produkty staženy „na základě laboratorního vyšetření,“ stojí na webu Albertu.

Nakoupili jste někdy v Albertu, nebo Coopu? Možná vám hrozí problém nevídaných rozměrů a ani o tom nevíte

A o dalších nálezech informovaly v minulosti i Události247. Konkrétně šlo o kuřecí hřbety na polévku, sušenky ALB Cookies nougatelli anebo sýr eidam, jež byl dokonce plesnivý Dejte si na tyto potraviny tedy pozor a vždy raději pečlivě kontrolujte, zda náhodou zakoupené zboží není zkažené.   

Nakupujete rádi v Albertu? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články