Koupili jste si v Kauflandu tuto všemi milovanou potravinu? Za žádných okolností ji nejezte, hrozí vám obrovské riziko

V českých prodejnách Kaufland se objevila další riziková potravina. Nemáte ji náhodou doma i vy?

i Zdroj fotografie: Manvydasz / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Občasný výskyt nebezpečných potravin, jež je nutné stáhnout z prodeje se nevyhýbá žádnému obchodnímu řetězci. Aktuálně se rizikové produkty objevily v síti Kaufland. Zjistěte, o co se jedná a zda jste si tuto potravinu nekoupili i vy. Pokud ano, pak ji rozhodně nejezte.

Ne vždy je zelenina zdravá

V rokycanské prodejně inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) našli papriky, které vašemu tělu určitě neprospějí. Byl v nich totiž „téměř trojnásobně překročen maximální limit reziduí pesticidu buprofezinu,“ uvádí kontroloři na webu Potraviny na pranýři.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
Nadměrné množství pesticidů v zelenině je zdraví škodlivé

Konzumace pesticidů přitom může mít na lidské zdraví zásadní dopady. Jak píše web Deník, mohou způsobit celou řadu negativních vlivů, například „zvýšené riziko rakoviny, problémy s reprodukcí nebo narušený duševní vývoj u dětí“.

V Kauflandu inspektoři objevili i další rizikovou potravinu

Aby toho nebylo málo, inspektoři nedávno objevili v pražské prodejně Kaufland také rizikové BIO vlašské ořechy. Konkrétně se jednalo o potravinu výrobce Richard Janssen GmbH, Industriestrase 180, 50999 Köln šarže L-38-05-0005650, jejíž datum trvanlivosti bylo do 22. června letošního roku.

Oblíbená ,,zdravá” pochoutka z Lidlu se ukázala jako nebezpečná

Pokud jste si tyto ořechy také koupili, rozhodně je nejezte. Jak totiž kontroloři SZPI uvádí na webu Potraviny na pranýři, potravina jevila známky kažení a nepovažuje se tedy za bezpečnou. „Chuť a vůně byly nepříjemné, nažluklé, hořké a palčivé. Na jádrech ořechů byly zjištěny stopy po činnosti škůdců – pavučinky,“ dodávají.

Výskyt zkažených ořechů přitom vůbec není ojedinělý. Události247 v minulosti psaly třeba o mletých vlašských ořeších z Albertu nebo mixu oříšků z Lidlu. V obou případech se jednalo o zkaženou potravinu, kterou rozhodně není dobré jíst.

Setkali jste se někdy s tím, že jste si koupili zkažené ořechy? Napište nám o svých zkušenostech do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články