Léta osvědčený trik, jak na potravinách ušetřit až 50 %: Vy to ještě neděláte?

Češi mají léta osvědčený trik, jak na potravinách ušetřit klidně i 50 %. Tomu ale bude brzy zřejmě konec.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Češi milují slevy. Není divu, v dnešních dobách drahoty je to pro řadu lidí často jediná cesta, jak s už tak napjatým domácím rozpočtem vyjít. Nejen proto se vás o různých slevách a limitovaných nabídkách v obchodech snažíme pravidelně informovat na Událostech247. Naposledy jsme například psali o novém obchodním řetězci v Česku, který má na řadu svých produktů i poloviční slevy.

Ušetřit se dá i polovina

Lidé ovšem neváhají kvůli levnějším potravinám i k sousedům, konkrétně do Polska. V posledních několika letech je to už pro řadu Čechů osvědčený trik, jak na některých potravinách ušetřit klidně až 50 %. To, že je Polsko oblíbenou nákupní destinací potvrzuje i server CNN Prima News.

iZdroj fotografie: Silar / Creative Commons / CC-BY-SA
Češi mají nákupy v Polsku v oblibě dlouhou dobu. Důvodem jsou především výhodné ceny potravin

Data z karetních transakcí podle zmíněného serveru ukazují, že Češi každý měsíc v Polsku utrácejí miliony korun nejenom za potraviny, ale i za stravování, ubytování a nákupy v hobbymarketech. I tyto položky často bývají znatelně levnější, než u nás v Česku.

Levným nákupům v Polsku odzvonilo?

Samoživitelka Míša, kterou CNN Prima News oslovily, dokázala výhodnost nákupů v Polsku v číslech. Zatímco v tuzemsku jsou její měsíční výdaje za jídlo 12 000 Kč, v Polsku to je jen polovina. Podle serveru není oslovená samoživitelka výjimkou. Během posledního roku vzrostly výdaje v polských restauracích z 25 na 45 milionů korun. V hobbymarketingu činil nárůst čtvrtinu a v oblasti nábytku až 40 procent, píše dále server.

Stát rozhodl: Levným nákupům v Polsku odzvonilo. Ještě je čas se předzásobit, musíte si ale pospíšit

Nedávno jsme vás ovšem informovali o plánované novince, která zasáhne právě Čechy, kteří s tak velkou oblibou v Polsku nakupují. Důvodem levných potravin u našich východních sousedů je především nulová DPH na potraviny. Tu hodlá tamní vláda od počátku příštího roku zrušit. Lidé tak mají zřejmě poslední přibližně dva měsíce, listopad a prosinec, kdy ještě budou moci zakoupit o poznání levnější potraviny.

Jezdíte do Polska na nákupy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a zážitky dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články