Nový velký obchodní řetězec v Česku: Poloviční ceny, lidé jsou nadšení, přesně tohle tu chybělo

Češi mohou nakupovat v nově otevřeném obchodě, který nabízí zcela bezkonkurenční ceny. Už jste tam byli?

i Zdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V poslední době v Česku otevřelo své pobočky hned několik světově známých společností. Události247 například informovaly o příchodu amerického fastfoodového řetězce Popeyes. Nyní v Česku svou pobočku otevřel další velký obchodní řetězec. A co víc, nabízí poloviční ceny, z čehož jsou lidé nadšení. Zdá se tak, že přesně tohle tady chybělo.

Češi si obchod zamilovali hlavně pro nízké ceny

Na Václavském náměstí v Praze prodejnu otevřel polský řetězec HalfPrice. Obchod se nachází ve čtyřpodlažní budově Diamant, kde dříve sídlil známý řetězec C&A. Nyní zde převzal štafetu jiný módní gigant, který navíc zabírá stěží představitelnou plochu 5 500 metrů čtverečných. Ačkoli se nejedná o první pobočku otevřenou v Česku, bezesporu zaujme svou velikostí. Jde totiž o největší prodejnu Halfprice ve střední Evropě.

Nový řetězec v Česku už v září 2023: Lidé jsou u vytržení, těší se na něj jak malé děti

Obchody HalfPrice nabízí vše, co český zákazník miluje, a sice výprodeje a slevy. Zároveň se ale prezentuje jako prodejce kvalitního zboží špičkových značek zaměřených na módu či bytové doplňky. A čím to, že řetězec nabízí tak lákavé ceny? „HalfPrice je offprice řetězec, značkové zboží tedy odebírá přímo od výrobců a prodává je za nižší ceny,“ vysvětluje web Echo24.

Polským obchodům se v Česku daří

Svou vůbec první pobočku řetězec v Česku otevřel v roce 2021. Následně se značka rozšířila do dalších českých měst, přičemž růst zdaleka nekončí. „Po prodejně HalfPrice v budově Diamant chystáme další slavnostní otevření, a to v říjnu v nákupní galerii Arkády na Pankráci. Obě dvě prodejny jsou specifické svým umístěním na klíčových místech,“ cituje web iDnes zářijové vyjádření obchodní ředitelky Joanny Czyżewske. Půjde tak již o 7 pobočku, kterou řetězec v tuzemsku za poslední 2 roky otevře.

iZdroj fotografie: WrS.tm.pl/ Creative Commons / CC-BY-SA
Halfprice je polský řetězec, který má své pobočky v řadě evropských zemí

Kromě Česka lze prodejny Halfprice najít také třeba v Rakousku, Chorvatsku, Maďarsku či na Slovensku. A samozřejmě v Polsku, odkud řetězec pochází. Ostatně, nejedná se o jedinou polskou společnost, která v nedávné době do Česka expandovala. Jak informovaly Události247, nedávno se v tuzemsku spustil také polský e-shop Allegro. A stejně jako Halfprice, i zde Čechy táhnou bezkonkurenčně nízké ceny.

Zdroj: iDnes, Echo24

Už jste někdy zavítali do prodejen Halfprice? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články