Stát rozhodl: Levným nákupům v Polsku odzvonilo. Ještě je čas se předzásobit, musíte si ale pospíšit

Češi, kteří jezdí za levnými nákupy do Polska by zřejmě neměli příliš dlouho otálet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O nákupech v Polsku vás na Událostech247 informujeme pravidelně. Už minulý rok jsme psali o reakci vlády na nákupy Čechů v Polsku. V září letošního roku jsme vás zároveň informovali o tom, od kdy se do Polska už pravděpodobně Čechům nevyplatí jezdit.

Nákupy v Polsku Čechy táhnou

Není divu, že si lidé nákupy u východních sousedů tak oblíbili. V polských obchodech je totiž možné často koupit potraviny a různé zboží klidně i za poloviční cenu. V některých případech jsou cenové rozdíly ještě větší. O různých slevách a výhodných nabídkách v Polsku jsme vás na Událostech247 taktéž několikrát informovali.

Známe datum, od kdy už se nevyplatí jezdit do Polska za levnými nákupy. Vyražte tam, než bude pozdě

Tahle dlouhodobě výhodná cenová polská politika je z velké části dána minulým rozhodnutím tamní vlády snížit daň z přidané hodnoty (DPH) u potravin na nulu. To pomohlo nejen peněženkám Poláků, ale i zmíněných Čechů. Polská vláda se nicméně rozhodla tuhle štědrou cenovou politiku utnout a DPH u potravin se brzy vrátí zpět. Konkrétně od 1. ledna příštího roku. Díky tomu se očekává, že po Novém roce obchodníci výrazně navýší ceny potravin. Před dvěma týdny o této problematice informoval i server CNN Prima News.

Levným potravinám v Polsku zřejmě brzy odzvoní

Mimo to také českou korunu v poslední době postihl, v porovnání s polskými zlotými, pokles hodnoty. To zjednodušeně řečeno znamená, že ceny nákupů v zahraničí jsou i z tohoto hlediska pro Čechy o poznání méně výhodné než kdy dřív. Kurz polského zlotého na svém webu uvádí web CitFin.

iZdroj fotografie: Depositphotos
V polských obchodech jsou pro Čechy velmi příznivé ceny

Vzhledem k výše zmíněné změně, kterou polský stát od příštího roku plánuje, by se měli Češi předzásobit. Nejde sice o žádnou drastickou změnu, ale pokud jste zákazníci orientováni především na nízké ceny, určitě byste měli do Polska ještě před koncem roku vyrazit a některé trvanlivé potraviny si s ještě příjemnou cenovkou s předstihem koupit.

Jezdíte do Polska na nákupy? Řekněte nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články