Lidé určitého věku mají v obchodech nárok na velkou slevu na potraviny. Týká se to milionů Čechů

Někteří senioři se cítí znevýhodnění tím, že moc nerozumí moderním technologiím a kvůli tomu nemohou využívat různé věrnostní slevy.

i Zdroj fotografie: Realeklas/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Víte od nás, že právě takové skupině zákazníků vyšel vstříc oblíbený obchodní řetězec Lidl a připravil pro ně speciální akci. Stačilo, když důchodce splnil jednoduchou podmínku. U pokladny musel při placení prokázat, že je mu více než 65 let a k nákupu mu byla započítána zajímavá sleva. Nově si ovšem i studenti přijdou na své.

Studenti a senioři ve víru slev

Kromě seniorů obchodní řetězce často zvýhodňují také studenty, jak jsme na Událostech247 informovali několikrát. Týká se to tedy milionů Čechů. Psali jsme třeba o tom, že Tesco se loni na podzim spojilo s firmou GTS Alive, která vydává studentské průkazy ISIC. Výsledkem této spolupráce byla nabídka slevy 10 procent na celý nákup pro všechny studenty, kteří mají ISIC kartu. Kromě průkazu studenta však musí být zájemci o slevu také registrovaní v aplikaci Tesco Clubcard.

Chodíte nakupovat do Tesca? Pokud patříte do této věkové skupiny, máte nově nárok na obrovskou slevu na všechno

Této nabídky využívám. Chodím na Masarykovu univerzitu a přímo naproti je Tesco. Mám to tedy po cestě a zatím se mi to vyplácí,“ říká pro Události247 student Jarda z Brna. Obchodní řetězec Tesco se nově rozhodl speciální akci na nákup pro studenty rozšířit a desetiprocentní slevu s ISIC kartou tak mohou nově využít také o víkendech. Podle některých zákazníků je však zvýhodňování pouze jedné skupiny obyvatel diskriminační.

Sleva se nevztahuje na všechno

Existují však určitá omezení, jak upozornil web Peníze. Student si smí na ISIC kartu nakoupit v týdnu jen jednou a maximální cena nákupu je 600 korun. S touto slevou si nemůže pořídit tabákové výrobky, kojenecké mléko nebo noviny a časopisy. Podle řetězce si mladí lidé nejčastěji kupují mléčné výrobky, ovoce a zeleninu, nealko nápoje, cukrovinky a slané snacky. Nejčastěji slevu využívají v Praze, Brně a Hradci Králové.

iZdroj fotografie: Globus Holding / Creative Commons / CC-BY-SA
Nejenom Tesco, ale i Globus si připravil pro některé zákazníky speciální slevy

Obdobnou akci si letos v dubnu otestoval také Globus, který v rámci věrnostního programu nabídl zákazníkům nad 60 let časově omezenou akci. Každé pondělí od 29. ledna do 15. dubna mohli ve vybraných hypermarketech využít pětiprocentní slevu na celý nákup, 10 procent slevy na útratu v Restauraci Globus a ušetřit 50 korun v myčce aut. „Ano, to jsem s manželem využila, pět procent sice není kdovíjaká částka, ale my už doma počítáme každou korunu,“ říká pro Události247 paní Věra z Liberce.

Využili jste některé z výše zmíněných nabídek? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články