Lidl přišel se skvělou akcí, která ale v porovnání s akcemi jiných supermarketů nebyla tak výhodná. Bohužel někteří zákazníci si toho vůbec nevšimli.
O ceně vajec se v poslední době mluví čím dál víc, zejména v obdobích svátků, kdy poptávka výrazně roste. Právě před Velikonocemi nebo Vánoci dochází často k dočasnému zlevnění a spotřebitelé mohou nakoupit vejce i za méně než čtyři koruny za kus. Každopádně i mimo svátky se setkáme s akcemi, a tak mnozí neváhají a vnímají tyto slevy jako ideální příležitost k doplnění zásob. Jenže ne vždy jsou slevy tak atraktivní, jak se na první pohled může zdát.
Není akce jako akce
Cena vajec neustále roste a jak už redakce Událostí247 zmiňovala, občas to vypadá, že nakonec budou jen pro bohaté. Vždyť jejich cena se za posledních 9 měsíců zvedla o více než 17 Kč. Ano, plato 10 vajec, za které jsme podle Českého statistického úřadu zaplatili v září minulého roku v průměru 34,8 Kč, se dnes prodává za 52,1 Kč. Není tak divu, že když se v obchodě objeví nějaká ta akce na vejce, lidé se na ně slétnou jako vosy na med. Ne vždy jsou ale akce tak výhodné, jak se na první pohled může zdát.
Cena jednoho vejce se momentálně pohybuje v průměru okolo 6 Kč. Zvlášť u čerstvých vajec, kde se cena za plato 10 kusů většinou pohybuje od 60 do 70 Kč. Výhodné je pak nakupovat vejce po více kusech, nejlépe pak po 30. Například Billa nabízí podestýlková vejce v platu po 30 kusech za 150 Kč. Nejvýhodnější je však počkat si na slevu, kdy se taková plata vajec prodávají okolo 100 Kč a jedno vejce pak vyjde na 3,33 Kč. Dejte si ale pozor na to, zda kupujete skutečně vejce, která chcete.
Lidl omylem napálil své zákazníky
Zpravodajský web PrahaIN nedávno popsal případ, kdy zákazníci naletěli na akci řetězce Lidl. Ten nabízel plato vajec za 80 Kč během akce, která probíhala čtyři dny. Cena pochopitelně přilákala mnoho zájemců a po vejcích se jen zaprášilo. Mělo to však jeden velký háček – nejednalo se o plato 30 kusů vajec, ale o plato 20 kusů. Přitom z obrázku v letáku se zdálo, že se jedná právě o plato třiceti kusů. Dobře, zákazníci se spletli – v čem je tedy problém?
„I přesto, že vajec bylo nakonec méně, než jsem čekala, což je samozřejmě moje chyba, nakonec jsem je koupila. Příště si ale budu pořádně dávat pozor na to, co se píše v letáku. Ano, ve výsledku jsem nakoupila 20 vajec za výhodnou cenu (4 Kč za kus), ale kdybych lépe četla a věděla, že jich bude jen 20, zajdu si raději do Albertu. Tam nedávno prodávali plato o 30 kusech za 110 Kč, což by nakonec bylo výhodnější,“ řekla Událostem247 Milada K. z Prahy, která byla jednou ze zákaznic, které se kvůli své chybě nechaly napálit.
Ve výsledku nejde o nijak drastický problém, a pokud ano, mohou si za něj sami zákazníci. V letáku Lidlu byl přesně udaný počet kusů a to, že si toho zákazníci nevšimli, je pouze jejich chyba. Každopádně tento případ je skvělou ukázkou toho, že i když se na první pohled může zdát jedna nabídka výhodnější než druhá, při důkladném porovnání tomu může být jinak.
Všimli jste si této akce?


