Lidl právě spustil brutální slevy na všechny tyhle potraviny. Pospěšte si, kdo bude zahálet, na toho nezbyde

V prodejnách potravin se teď objevují docela lákavé slevy, které by byla škoda při nákupu nevyužít.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Lednové snížení daně přineslo také lepší ceny potravin. Jak jsme na Událostech247 psali nedávno, je to reakce pokles sazby DPH z 15 na 12 procent, který obsahuje schválený konsolidační balíček. Psali jsme také o tom, že na novou situaci zareagoval například obchodní řetězec Lidl a od 2. ledna snížil ceny u všech výrobků, které se po změně DPH přesunuly do nižší sazby.

Češi jsou masožrouti

Teď přišel Lidl s další neobvyklou novinkou. Chce tak své zákazníky přimět k tomu, aby zkusili jíst zdravěji a ve svém jídelníčku omezili maso. V jídelníčku Čechů má totiž své důležité místo a konzumujeme ho opravdu ve velkém. Když Český statistický úřad v roce 2022 zveřejnil přehled spotřeby potravin v Česku, ukázalo se, že každý v průměru v průměru 84 kilogramů. Upozornil na to web Stoplusjednička.

Už brzy přijdou brutální slevy v známém obchodním řetězci: Potraviny za polovinu ceny. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Spotřeba masa tak byla vyšší než v roce 2016, kdy to bylo 80,3 kilogramu na osobu. Pro srovnání – v roce 1950 se v tehdejším Československu spotřebovalo průměrně 48,6 kilogramu masa na hlavu a v roce 1936 to bylo ještě o 10 kilogramů méně, dodává web. A protože leden je skvělou příležitostí pro novoroční předsevzetí, pro změnu jídelníčku nebo životního stylu, vznikla ve Velké Británii v roce 2014 výzva Veganuary, píše web Kupi.

Na co se zákazníci Lidlu mohou těšit

Veganuary je pro všechny příležitostí pro vyzkoušení rostlinné stravy. Lidl se proto k výzvě připojuje po celý leden rozšířenou nabídkou veganských produktů, řadou slev a komunikační kampaní. Cílem této kampaně je nabídnout zákazníkům zdravou, ale přitom stále chutnou alternativu k jídelníčku běžného Čecha. Na sociálních sítích bude Lidl postupně představovat rostlinné produkty privátní značky Vemondo.

iZdroj fotografie: Николай Максимович / Creative Commons / CC-BY
Lidl v lednu 2024 zlevní řadu veganských potravin

Tohle není nic pro mě, já tyhle věci nemusím, ale věřím, že to některé lidi osloví,“ řekla Událostem247 paní Markéta z Kuřimi. Vegani se vyhýbají nejen masu, ale také vajíčkům, kravskému mléku nebo máslu. Během ledna představí Lidl na sociálních sítích postupně zajímavosti a tipy na přípravu tofu. Dále nabídne různé náhražky masa, ať už jako hotové veganské pokrmy, nebo jako surovinu pro přípravu jídel. Kampaň vyzdvihne také sušenky NEO, které jsou čistě rostlinné, nebo širokou řadu humusů, píše web Večerní Praha.

Právě v lednu, kdy zmíněná kampaň probíhá, nabídne Lidl podle webu Kupi opravdu slušné slevy na vybrané potraviny. 33% sleva se dotkne například kokosové veganského jogurtu. Sleva 25 % pak bude na veganskou zmrzlinu. Podle Kupi navíc mohou s aplikací Lidl Plus zákazníci ušetřit na všech zmíněných produktech Vemondo až 30 %.

Půjdete si do Lidlu koupit zmíněné potraviny? Napište nám to v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články