Známý obchodní řetězec rozjel brutální slevy na všechno. Vy jste o tom ještě neslyšeli? Pospěšte si, než vám to ostatní vykoupí

Každá koruna je dobrá a je škoda nevyužít jakoukoliv slevu. Proto byste se měli vypravit co nejdříve na nákup do oblíbeného obchodu.

i Zdroj fotografie: Penny Market
                   

Od Nového roku nakonec zlevnily některé potraviny, a to v reakci na pokles sazby DPH z 15 na 12 procent, který obsahuje schválený konsolidační balíček. Na novou situaci zareagoval například obchodní řetězec Lidl, jak jsme na Událostech247 psali nedávno. Od 2. ledna snížil ceny u všech výrobků, které se po změně DPH přesunuly z dosavadní 15procentní sazby do nové 12procentní. 

První akce začala už v prosinci

Aby zákazníkům ještě více ulehčil, do vybraných cen promítá také další dodatečné zlevnění o tři procentní body. U tisícovky potravinových položek ze svého sortimentu tak snižuje „daňové zatížení“ z patnácti na devět procent. Nová kampaň s názvem Přesilovka proti inflaci má za cíl i nadále poskytovat tu nejvyšší kvalitu za nejnižší možné ceny na trhu. Bude zahrnovat například čerstvé maso, uzeniny, čerstvé ryby, mléčné produkty nebo mléko.

Brutálně levné potraviny hned ve 2 známých obchodních řetězcích: Nabídka platí od prosince 2023. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Jako první však oslovil své zákazníky s nižšími cenami v prosinci řetězec Penny. Novou dvanáctiprocentní DPH totiž zohlednil v cenách už od pátku 1. prosince 2023, jak jsme na Událostech247 informovali. Zákazníci tam všechny potraviny až na výjimky nakoupí o necelá tři procenta levněji. „To byla fajn akce, zrovna před svátky se mi to opravdu hodilo, pořídila jsem větší nákup s pěknou slevou,“ řekla Událostem247 paní Jarmila z Hodonína.

Sleva na celý sortiment, ale ne bez kartičky

Obchodní řetězec Penny se rozhodl ve slevách pokračovat. Rok 2024 tak startuje dalším významným snížením cen. V prvním lednovém týdnu poskytuje zákazníkům slevu 10 procent na kompletní sortiment včetně drogerie. Zákazníci Penny si tak mohou výhodně doplnit zásoby, které vyčerpali v době svátků. Upozornil na to web Kupi. Sleva se vztahuje na nezlevněné zboží, ale také na akční položky a už zlevněné zboží. Například pomeranče stojí místo 50 korun jen necelých 22. Máslo Perla je pak místo téměř 60 korun jen za 29.

iZdroj fotografie: Martin Strachoň / Creative Commons / CC-BY-SA
Penny první týden v lednu 2024 zlevnilo řadu svých výrobků

Zákazníci ji mohou uplatnit u pokladny po předložení zákaznické karty a speciálního kuponu, který je k dispozici v akčním letáku, na webu Penny nebo v aplikaci, píše dále Kupi. Ti, kteří zákaznickou kartu nemají, o ni mohou bez jakékoli registrace požádat na pokladnách. Následně se mohou okamžitě zapojit do akce. Maximální částka nákupu, na kterou může zákazník slevu využít, je  5 000 korun. „Do Penny chodím ráda, mám to kousek od domu, tuto akci určitě do neděle využiji,“ řekla Událostem247 paní Marie z Kuřimi.

Využijete výše zmíněných slev? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články