Máte doma v šuplíku hrací karty? Podívejte se, dají se prodat za miliony korun

Snad každý z nás v dětství něco sbíral. Mohly to být obaly od žvýkaček, zajímavé ubrousky, nebo třeba časopisy.

i Zdroj fotografie: HippoPx
                   

Mnozí z nás si kupovali tolik oblíbený časopis Čtyřlístek. První vydání s názvem Vynález profesora Myšpulína vyšlo v roce 1969, jak psaly Události247 nedávno. V aukci portálu Aukro se vydražilo za 53,5 tisíce korun. Jde tak o jednu z nejdražších komiksových položek, které dražbou na tomto webu prošly. V létě 2022 se toto číslo na Aukru prodalo za 35 200 korun, v lednu 2024 pak za 55 tisíc.

Karetní horečka je i v Česku

Víte od nás, že v kurzu jsou v poslední době také Pokémon karty. Sbírají je děti i dospělí. V internetových aukcích se navíc dají vydražit za pěkné peníze. Zatím bylo vydáno devět generací Pokémon karet a existuje zhruba 1015 Pokémonů. Každý rok vyjde přibližně 1700 karet v anglické verzi. Karty začaly vycházet od roku 1998 a na trhu jsou tedy už 25 let.

Staré české časopisy se dají prodat za 55 000 Kč. Podívejte se, zda nemáte jeden z nich doma

Největší zájem mají sběratelé o karty v japonštině a v angličtině. Anglických bylo vydáno téměř 15 tisíc druhů, japonských pak jen o něco méně. V České republice jsou většinou na prodej karty v anglickém jazyce. Přehled deseti TOP Pokémon karet na světě přinesl například web Pokémon-guru. Cena těchto vzácných karet se pohybuje i v milionech korun. Pokud byste je náhodou měli doma, můžete pěkně vydělat.

Jedna kartička vás zajistí do konce života

Teď jsou sběratelským hitem kartičky s hokejistou Connorem Bedardem. Limitovaná karta 1:1 nastupující hokejové hvězdy, kterou zatím nikdo nevytáhl, má hodnotu jednoho miliónu dolarů, upozornil web Deník. Vyhledávaná je i Bedardova řadová nováčkovská karta, jejíž cena může být až 1000 dolarů. Mezi sběrateli hokejových kartiček probíhá podobný hon pokaždé, když se v slavné NHL objeví zajímavý nováček.

iZdroj fotografie: Palickap / Creative Commons / CC-BY-SA
Nejenom kartičky, ale třeba i vzácný a zachovalý starý nábytek je vysoce ceněný

Tyto kartičky s portréty nováčků totiž nabývají na hodnotě s postupující kariérou daného hráče. Když se z něj stane opravdová megastar, cena jeho nováčkovské kartičky se může vyšplhat až do miliónů. Rekord drží rookie card Wayna Gretzkyho z jeho první sezony 1978/1979, která se v roce 2020 vydražila za 1,29 miliónů dolarů, píše dále web Deník. „Můj syn taky tyhle kartičky sbírá, ale i když už to stálo dost peněz, nic extra zatím nemá,“ řekl Událostem247 pan Jakub z Ivančic.

Máte doma nějaké vzácné hrací karty? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články