Máte účet u této banky? Připravte se, už brzy z vás vyždímou poslední peníze. Zavádí se nové brutální poplatky

Do řady bankovních institucí, které se v poslední době rozhodly zdražit své služby, se zařadila další oblíbená banka. Nemáte zde účet i vy?

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Poplatky v poslední době zvýšilo hned několik bank. Události247 například psaly o České spořitelně, která své služby zdražila od 26. ledna. Od začátku letošního roku pak navýšila ceny také Komerční banka nebo Raiffeisenbank. Tím to ale nekončí. Zjistěte, která známá banka zavádí vysoké poplatky tentokrát.

Jaká banka poplatky zvedá?

Vyždímat peníze se ze svých klientů aktuálně chystá banka ČSOB. Konkrétně plánuje kromě jiného zdražit poplatky za tradiční bankovní služby na pobočkách či využívání papírových výpisů účtů, píše web Měšec. Jakékoli transakce vyžadující osobní interakci s pracovníkem banky nebo služby České pošty se tak stanou dražšími.

Známá česká banka napálila Čechům brutální poplatky. Nedoplatíme se. Budete muset odevzdat peníze i vy?

Důvodem zdražení má být motivace klientů k přechodu na digitální bankovnictví. To má být nejen pohodlnější pro zákazníky, ale také díky tomu významně ušetří samotná banka. „Věříme, že budoucnost bankovnictví je online. Proto se chceme soustředit na další zlepšování elektronického bankovnictví, ve kterém vyřešíte vše rychle a bezpečně na pár kliknutí,“ cituje web Peníze vyjádření ČSOB.

O kolik se služby zdraží?

Nový ceník začne platit od 1. července a přinese celou řadu změn. Například papírové výpisy účtů zdraží téměř na dvojnásobek, z 55 korun na 100 korun, píše web Peníze. Výhodu budou mít jen Češi starší 65 let, kteří si oproti původní ceně připlatí pouze 10 korun. Podobně zdraží i zřízení či změna trvalého příkazu na pobočce. Za tento úkon Češi nově budou platit 150 korun, což je nárůst o 25 korun.

iZdroj fotografie: Palickap/ Creative Commons / CC-BY-SA
Poplatky zvýší i banka ČSOB

Zvýšení čeká také částku, již si banka účtuje za výběr hotovosti. Na pobočce banky lidé zaplatí místo 100 korun rovnou 150 korun, na poště pak 50 korun za druhý a každý další výběr, uvádí dále web Měšec. Pokud tedy mezi klienty ČSOB banky patříte i vy, dejte si na tyto poplatky pozor.

Zdražila vaše banka v poslední době poplatky? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články