Známá banka Čechům napařila brutální poplatky. Máte u ní účet? Nedoplatíte se, peníze si od vás vezmou skoro za všechno

Mnohé banky v poslední době výrazně zdražovaly. Dotklo se to i vás?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V poslední době se stává zvyšování bankovních poplatků čím dál tím běžnějším jevem. Události247 například již dříve psaly o tom, že od loňského října zvedla výrazně ceny svých služeb banka Moneta Money Bank. Bohužel ale zdaleka není jediná. Zjistěte, jaké další známé banky napařily Čechům v nedávné době brutální poplatky. Zdá se, že peníze si od svých klientů chtějí brát skoro za všechno.

Zvýšení cen se týká velké části služeb

Zvyšování cen banky obhajují růstem nákladů na poskytování služeb, investicemi do bezpečnosti či rozvoje digitálních technologií. To však nic nemění na tom, že klientům se tento trend ani trochu nelíbí. Mezi bankami, které ke zdražování v nedávné době přistoupily je třeba Komerční banka. Ta poplatky zvedla od letošního ledna.

iZdroj fotografie: Frettie / Creative Commons / CC-BY-SA
Komerční banka změnila ceník od letošního ledna

Jak píše web Měšec, Komerční banka oznámila zdražení většiny svých služeb. Mnohé z nich sice bude možné využívat nadále zdarma, avšak pouze pomocí online bankovnictví. Konkrétně se navýšení cen týká třeba poplatku za zasílání papírových výpisů nebo transakce prováděné osobně. Kompletní zrušení se pak od letošního ledna dočkalo zadávání papírových platebních příkazů na pobočce, jež nahradila služba Platba s asistencí. Stát bude 100 korun.

Zdražovala i další banka

Od ledna ceny svých služeb navýšila třeba také Raiffeisenbank. Nejvíce tento krok pocítí klienti Equa bank, kterou Raiffeisenbank koupila. Došlo tak ke sjednocení cen těchto dvou bank, kvůli čemuž si klienti Equa Bank připlatí třeba za „platební příkazy zadané na pobočce, papírové výpisy z účtu nebo převody eur mimo Evropský hospodářský prostor“, upřesnil server Peníze.

Známá česká banka napálila Čechům brutální poplatky. Nedoplatíme se. Budete muset odevzdat peníze i vy?

A nakonec zmiňme ještě další z oblíbených bank, Českou spořitelnu. Jak psaly Události247, tato banka navýšila ceny svých poplatků od 26. ledna. Lidé si připlatí třeba za papírové výpisy z účtů nebo přihlášení do internetového bankovnictví přes heslo a potvrzovací SMS zprávu. Výhodu pak mají lidé nad 70 let, kterých se mnohé z těchto změn netýkají, případně je zdražení jen velmi mírné.

Zdražovala i vaše banka? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články