Nakoupili jste někdy v jednom z těchto obchodů? Ani nechtějte vědět, co se o nich zjistilo. Jedním slovem nechutnost

O tom, že prodejny, ve kterých se prodávají potraviny, nejsou zrovna hygienicky vyhovující, jsme vás na Událostech247 informovali několikrát.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když si jdeme koupit třeba rohlíky k snídani do nějakého většího obchodu, asi by nás jen stěží napadlo, že by třeba zrovna pečivo mohlo být uskladněno tam, kde se ve velkém prohánějí myši. Jak jsme na Událostech247 psali už dříve, stalo se to například v prodejně potravin Albert Hypermarket v Kladně a zdaleka se nejedná o jediný případ.

Myši na prodejně

Psali jsme také o tom, že před několika lety musela Státní zemědělská a potravinářská inspekce nechat uzavřít obchodní dům řetězce Tesco v Aši, protože tam došlo k zásadnímu porušení hygienických předpisů a inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší trus. V roce 2011 inspektoři uzavřeli prodejnu Albert na Černém Mostě v Praze. Také tehdy našli pod paletami myši a v regálech se zbožím jejich trus.

Ve skladech Kauflandu se našly otřesné věci. Jen se podívejte na fotky, nám to nedá spát

Problémy s hygienou navíc nadále pokračují. Státní zemědělská a potravinářská inspekce na svém webu oznámila, že jen za poslední rok musela uzavřít přes 70. Kromě menších večerek se na jejich seznamu opět objevily i velké obchodní řetězce jako Lidl, Kaufland, BILLA, Penny Market, Tesco nebo Albert. Problémy, které obchody mají, se navíc často opakují. Často jde o trus hlodavců, nečistoty, nebo jsou potraviny poškozené a kontaminované škůdci. 

Nedá se tomu zabránit, popisuje prodavačka

Web TN upozornil na to, že na konci ledna musela inspekce zavřít na jeden den například prodejnu Tesco v Neratovicích. „Nález hlodavce se týkal pouze skladu, nikoliv naší prodejny. V prodejně inspekce nic nenašla. Nález jsme neprodleně odstranili a zaměstnance opětovně proškolili v nastavených postupech a procesech. Zákazníkům bychom se rádi omluvili za nepříjemnosti,“ uvedla pro TN mluvčí Tesca Iva Pavlousková.

iZdroj fotografie: SZPI
Ve velké části zmíněných prodejen byl v minulosti inspekcí nalezen myší trus

Nikdy nezapomenu, jak jsem byla před pěti lety u nás v Albertu a když jsem kupovala rohlíky, tak tam vykoukla myš, ani se nebála. Od té doby už opravdu kupuji pouze balené pečivo,“ popsala Událostem247 svůj zážitek paní Mariana. „Zákazníci by měli pochopit, že skladovací prostory jsou otevřené pro zavážku zboží a tato havěť se dovnitř prostě dostane a samozřejmě sežere co jde, tomu se moc nedá zabránit,“ řekla Událostem247 paní Helena, která pracuje jako prodavačka v Albertu v Brně.

Co si o hygieně v českých obchodech myslíte vy? Řekněte nám to v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články