Ve skladech Kauflandu se našly otřesné věci. Jen se podívejte na fotky, nám to nedá spát

Když jdete na nákup do potravin, asi by vás nenapadlo, že některé zboží může být skladováno v nevyhovujících hygienických podmínkách.

i Zdroj fotografie: Manvydasz / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Bohužel i to je celkem běžná praxe v českých obchodech. Státní zemědělská a potravinářská inspekce na podobné záchyty upozorňuje na svém webu Potraviny na pranýři. Před několika lety musela například nechat uzavřít obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Jak psal web iDnes, došlo tam totiž k zásadnímu porušení hygienických předpisů a inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší trus.

Myší trus ve skladech

Deratizační opatření provozovatel dlouhodobě podcenil. Výskyt hlodavců v potravinářských provozech je nebezpečný zejména kvůli riziku, že se rozšíří nebezpečná onemocnění,“ uvedl k tehdejšímu záchytu mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Letos v květnu Státní zemědělská a potravinářská inspekce provedla úřední kontrolu také v maloobchodní prodejně potravin Albert Hypermarket v ulici Petra Bezruče v Kladně. 

iZdroj fotografie: SZPI
Myší trus objevila inspekce v jednom ze skladů známého obchodního řetězce Kaufland

Naši inspektoři ve skladu a prostorách výkupu vratných obalů zjistili stopy po působení hlodavců. Konkrétně šlo o myší trus a poškozené potraviny,“ popsal Kopřiva. Myší trus a mrtvé hlodavce kontroly našly také v prodejně v Dolní Rovni, kterou provozuje pardubické spotřební družstvo Jednota. Prodejna měla navíc nečistoty na stěnách nebo stropě a nečistoty na podlaze, na regálech či zařízeních. Psal o tom web Vitalia.

Problémy mají prakticky všechny prodejny

V září se do hledáčku Státní zemědělské a potravinářské inspekce dostala prodejna Kaufland v Pardubicích. Byl tam takový nepořádek, že inspektoři museli nechat část prodejny dokonce uzavřít. Jak píše web Potraviny na pranýři, také v tomto obchodě se vyskytoval myší trus, myší tam dokonce běhaly mezi regály a okusovaly zboží. Čistá nebyla ani podlaha a regály, ve kterých byly potraviny uskladněny.

iZdroj fotografie: SZPI
Problém s hlodavci není podle historických záchytů zas tak ojedinělý

Tuhle zkušenost mám bohužel taky. Před pár lety se mi stalo, že jsem v Albertu u regálu s pečivem zahlédla živou myš, ani se nebála a koukala na mě. Samozřejmě jsem hned upozornila pracovníka prodejny, rohlíky jsem si už ale nekoupila,“ řekla Událostem247 Markéta Bartíková z Prahy. Inspekce letos uzavřela i Penny Market v Hradci Králové. Na místě byl totiž myší trus a ohlodané potraviny. Podle kontrolorů měl obchod problémy s hlodavci opakovaně, píše web Týden.

Co si o podobném zjištění myslíte vy? Váš názor nám dejte vědět dolů do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články