Největší česká banka chystá velké změny. Radši si o nich přečtěte, ať pak nezůstanete překvapeni

V Česku si mohou zákazníci vybrat z několika desítek bank, ve kterých chtějí mít své peníze. Jedna z nich má teď pro své klienty novinku.

i Zdroj fotografie: Česká spořitelna
                   

Mezi největší bankovní ústavy, které působí v České republice, patří Česká spořitelna a ČSOB. První skupina má nejvíc klientů, ta druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka. Upozornil na to web Peníze. Právě klienti České spořitelny se teď musí připravit na jednu významnou změnu.

Sloučení dvou aplikací

O novinkách, ke kterým dochází ve známých bankách, informujeme na Událostech247 pravidelně. Psali jsme například o tom, že teď si své peníze musí ohlídat klienti Hello bank, která už na jaře oznámila, že na českém trhu letos v listopadu končí. Lidé by proto měli myslet na to, aby si včas převedli své peníze jinam, pokud tak ještě neučinili. Teď přinášíme aktualitu z banky, která se dlouhodobě pyšní nejvíce klienty.

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
Česká spořitelna chystá změny ve svém internetovém bankovnictví

Není to tak dávno, co Česká spořitelna měla velkou reklamní kampaň na internetové a mobilní bankovnictví George. Sotva si na ni zákazníci zvykli a naučili se s ní pracovat, budou si muset zvyknout na zásadní změnu, která se dotkne více než 2 milionů klientů. Brzy totiž už nebude nutné mít dvě samostatné aplikace pro přihlašování a ověřování. George klíč se stane součástí hlavní bankovní aplikace George, píše web ePřehledně.

Bude to opravdu změna k lepšímu?

Zrušení samostatné ověřovací aplikace má klientům České spořitelny umožnit jednodušší a pohodlnější přístup do internetového bankovnictví. Spořitelna postupně začala převádět uživatele George klíče na nové řešení od prvního zářijového týdne. Proces je postupný a potrvá až do jara 2024. „Každému klientovi dáme předem vědět zprávou v Georgi a e-mailem, že je čas na změnu,“ uvedl mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Všechny změny by měly být zavedeny na jaře příštího roku

Pokud si klienti aplikaci George ještě neaktivovali, podle mluvčího teď nastal ten pravý čas. „Klienti budou potřebovat otisk prstu, sken obličeje nebo PIN pro přihlášení,“ vysvětluje Hrubý. „Já jsem u České spořitelny už dlouho a je pravda, že zrovna George mi úplně nesedí. Z jiných bank jsem zvyklý na mnohem jednodušší bankovnictví. Tak uvidíme, jestli se teď pohne něco k lepšímu,“ řekl Událostem247 Filip Jandek z Hodonína.

Máte účet u České spořitelny? Řekněte nám to v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články