Největší česká firma náhle lidem rozdává až 170 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Mnozí Češi se letos mohou těšit na opravdu štědrý finanční bonus od svého zaměstnavatele. Týká se to i vás?

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Od letošního roku mají mnozí čeští zaměstnanci důvod k radosti. Zvýší se jim totiž jejich finanční výdělky. Události247 například psaly o zvýšení stravného či novince v podobě náhrady za čas odpracovaný z domu. To ale není všechno. Někteří mají nárok i na další bonus od zaměstnavatele. Konkrétně se tato radostná zpráva týká lidí, kteří pracují pro největšího výrobce aut v Česku, Škodu Auto. Ta svým pracovníkům totiž rozdá nemalé peníze na bonusech.

Zaměstnanci si letos přijdou na velké peníze

Tento přední český výrobce automobilů oznámil, že svým zaměstnancům významně navýší mzdy. Nejenže firma od dubna zvedne mzdové tarify o 5 procent. Ještě navíc pracovníkům přidá bonus ve výši 96 tisíc korun za práci odvedenou v roce 2023 doplněný jednorázovou odměnou 4 tisíce korun. Celkově tak každý zaměstnanec obdrží bonus 100 tisíc korun, píše web Garáž.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pracovníci Škoda Auto letos dostanou štědrý bonus

Aby toho nebylo málo, firma svým zaměstnancům zvýší i příplatek za práci v noci. Ten vzroste o 10 korun na 50 korun, píše web Seznam Zprávy. Celkově, při součtu všech finančních přídavků a bonusů si tak zaměstnanci v letošním roce polepší v průměru o 170 tisíc korun. A to už rozhodně nejsou malé peníze.

Kolika lidí se to týká?

Finanční přilepšení bude mít zásadní dopad na obrovské množství lidí. Škoda Auto je totiž na základě srovnání tržeb největší českou firmou. Podle serveru Echo24 firma zaměstnává asi 37 tisíc pracovníků. Všichni tito lidé se tak mohou těšit nejen na štědré bonusy, ale také celkově velmi solidní mzdu. Jak totiž dodává web Garáž, v průměru si zde lidé pracující ve výrobě a na dalších pozicích vydělají zhruba 69 500 korun. To je oproti průměrné mzdě, která ve třetím čtvrtletí loňského roku v Česku dosahovala 42 658 korun, rozdíl o více než 50 procent.

Tito čeští zaměstnanci dostanou v práci odměnu 12 000 Kč. Máte na peníze nárok i vy?

Lepších finančních podmínek se však v letošním roce dočkali i další Češi. Například ti, kteří pracují pro dalšího velkého zaměstnavatele, České dráhy. Jak psaly Události247, také zde se zaměstnanci mohou těšit na nemalé peníze navíc. Tarifní mzdy se jim zvýšily o 2,3 procenta a k tomu dostanou jednorázový bonus 12 tisíc korun.

Dostanete bonus v práci letos i vy? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články