Nová dopravní značka. Spousta Čechů se s ní ještě nikdy nesetkala. Za její nedodržení přitom hrozí pokuta 3 700 Kč

Někteří řidiči mají pocit, že již na silnicích nasbírali tolik zkušeností, že už je nic nemůže překvapit. To se ale mýlí. Překladem jsou nové dopravní značky.

                   

Dopravní značky jsou běžnou součástí provozu, přičemž za jejich nedodržování řidičům hrozí finanční pokuty. Čas od času se pak objeví i zcela nový druh značení, na který lidé nejsou zvyklí. A zatímco u některých značek je jejich význam zřejmý z motivů, jež jsou na nich vyobrazeny, jinde neznalí řidiči netuší, co vlastně značka znamená.

Na německých silnicích přibyla nová značka

S přicházejícími letními prázdninami nastává období dovolených, na něž mnozí Češi vyráží do zahraničí. Ti, kteří pojedu přes Německo, by měli zbystřit. V nedávné době se zde totiž začala objevovat nová dopravní značka, se kterou se spousta Čechů nejspíš ještě nikdy nesetkala.

iZdroj fotografie: Giftzwerg 88/ Creative Commons / CC-BY-SA
Nová dopravní značka v Německu má číslo 277.1

Jak píše web TN, značka číslo 277.1 zakazuje dvoustopým vozidlům, tedy třeba autům, předjíždění motocyklů, cyklistů a dalších jednostopých vozidel. Jedná se o červený kruh s bílým vnitřkem, na němž je červený obrázek auta a černé obrázky cyklistického kola a motorky. A co hrozí těm, kteří značku nebudou znát a nařízení nebudou dodržovat? Jak dodává web TN, policisté mohou přestupek trestat pokutou od 70 do 150 eur, což asi 1 700 až 3 700 korun.

Nejedná se o jedinou novinku

Lidé projíždějící Německem by si měli dát pozor i na další značky, které na tamějších silnicích nedávno přibyly. Události247 nedávno psaly o digitální značce zelené vlny, kterou lze potkat třeba u křižovatek. Má zajistit větší plynulost provozu a tedy i úsporu času řidičům.

Nová dopravní značka: Kdo ji nebude znát, dostane likvidační pokutu a přijde o řidičák

A novinky v nedávné době začaly platit i v dalších evropských zemích. Třeba ve Francii. Jak rovněž informovaly Události247, zde mohou řidiči narazit na novou značku bílého kosočtverce na černém pozadí. Slouží coby označení jízdních pruhů určených pro spolujízdu.

Studujete si před cestou do zahraničí tamní dopravní předpisy a značky? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články