Nový obchodní řetězec prodává téměř vše do 50 Kč. Lidé ho berou útokem. Začali tam nakupovat drahé věci za pakatel

Snad každý je rád, když se mu podaří nakoupit zboží, které potřebuje, ve slevě. Česko je navíc rájem obchodů, které slevy nabízejí.

i Zdroj fotografie: Lars Plougmann/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Na český trh zamířilo v posledních měsících hned několik světově známých společností a obchodů. Události247 například informovaly o příchodu amerického fastfoodového řetězce Popeyes. Na Václavském náměstí v Praze svou prodejnu otevřel také polský řetězec HalfPrice, kde lidé koupí zboží známých luxusních značek za poloviční ceny.

Prodejnám Action se daří

Psali jsme také o polském drogistickém řetězeci Hebe, který nabízí širokou škálu produktů za velmi výhodné ceny. Ušetřit se tam dá na celé řadě produktů. Víte od nás, že velkým slevovým hitem jsou také obchody Action, které každý týden zavádí do prodeje 150 nových produktů za výhodné ceny. Tyto prodejny si mezi Čechy získaly velkou oblibu a proto není divu, že se otevírají stále další.

Nový velký obchodní řetězec v Česku: Poloviční ceny, lidé jsou nadšení, přesně tohle tu chybělo

Nejrychleji rostoucí evropský diskontní řetězec nedávno slavnostně otevřel již svou 70. prodejnu, a to v Karlových Varech. Celkově řetězec provozuje přes 2 500 poboček po Evropě a přímo zaměstnává více než 70 tisíc lidí, z toho 1 200 v Česku. Zákazníky tam čeká 6 000 kvalitních výrobků ve 14 kategoriích za opravdu bezkonkurenční ceny. Více než 1 500 položek tu pořídíte za méně než 25 korun, průměrná cena produktu nepřesahuje 50 korun, jak píše web Kupi. 

Do Česka míří další obchod s diskontními cenami

Síť obchodů Action mám ráda, dá se tam koupit opravdu všechno. Svíčky, domácí dekorace, drogerie, kosmetika, spodní prádlo, hračky, krmení pro zvířata a dokonce i nějaké menší potraviny,“ řekla Událostem247 paní Mirka z Brna. Jak připomíná Kupi, na českém diskontním trhu má Action konkurenci v podobě řetězce Pepco, který má po celé republice už 301 prodejen. Pepco láká zákazníky na široký sortiment oblečení, bytových doplňků a dalšího zboží za příznivé ceny.

iZdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC-BY-SA
Řetězec Action si Češi velmi oblíbili hlavně díky cenám

Nově se na český trh chystá vstoupit řetězec Dealz, který má stejného majitele jako Pepco. Nabízí potraviny, drogerii, výrobky pro domácnost i hračky za diskontní ceny. V polských obchodech této značky už se začalo objevovat zboží i ve slovenštině a češtině. Také cenovky jsou nejen v polských zlotých, ale nově i v eurech a českých korunách. Podobnou strategii před expanzí na nové trhy zvolil také nizozemský diskont Action, připomněl slovenský web Aktuality.

Navštívili jste už zmíněný řetězec? Pokud ano, co na něj říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články