Nový obchodní řetězec v ČR: Vy jste o něm ještě neslyšeli? Lidé jsou u vytržení, takhle nízké ceny svět neviděl

Do České republiky v poslední době míří celá řada světoznámých firem, které zákazníkům nabízejí velmi výhodné ceny zboží.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Jak jsme na Událostech247 informovali nedávno, v Česku své pobočky otevřel polský řetězec HalfPrice, který nabízí zboží známých značek za poloviční ceny. V Praze na Václavském náměstí jde navíc o největší prodejnu Halfprice ve střední Evropě. Do Prahy také zamířil americký fastfoodový řetězec Popeyes. Psali jsme o tom, že nabízí smažené kuřecí maso, které Češi tolik milují.

Další gigant z Polska

Teď do České republiky míří polský drogistický gigant Hebe, který se zaměřuje na kosmetiku a péči o tělo. Svůj první kamenný obchod otevře v Praze, jak psal web iDnes. Tento nový řetězec bude konkurencí pro drogistické řetězce Teta, dm drogerie a Rossmann. Zčásti útočí také na pozice parfumerie Notino. Řetězec Hebe testoval zájem tuzemských zákazníků od roku 2021, kdy spustil e-shop.

Nový řetězec v Česku už v září 2023: Lidé jsou u vytržení, těší se na něj jak malé děti

Protože se prodej přes internet osvědčil, nyní se řetězec rozhodl, že v expanzi pokročí, a otevře také kamenné prodejny. V Praze si vybral obchodní centrum Harfa a Westfield Černý Most. Obě prodejny by měly zahájit provoz během prosince.  Obrat řetězce Hebe byl v Polsku, kde funguje e-shop i 270 obchodů, v přepočtu 6,5 miliardy korun. Drogerie Hebe má stejného majitele jako oblíbený řetězec prodejen s potravinami Biedronka.

Hebe láká na výhodné ceny

I když jde v obou případech o polské značky, jejich společný majitel je z Portugalska. Konkrétně se jedná o portugalskou maloobchodní skupinu Jéronimo Martins Group, píše dále web. Řetězec Hebe se chystá, že své prodejny otevře také na sousedním Slovensku. Sortiment drogerie by měl být velice lákavý, protože bude obsahovat i netypické asijské značky a taky bude dbát na přírodnost a kvalitu za rozumnou cenu.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Slevové akce mají Češi ve velké oblibě

Čeští zákazníci tuto drogerii milují, i když zatím mohli nakupovat jen online na webu Hebe drogerie. Například šampon na vlasy značky Elseve tam seženete za 65 korun. Běžná cena je přitom o 30 korun vyšší. Oblíbená řasenka Maybelline se dá pořídit za 199 korun, běžně jinak stojí 300 korun. V nabídce je samozřejmě také sortiment pro muže. „Tuto drogerii znám, doporučila mi ji kamarádka a nakupuji tam hlavně dekorativní kosmetiku. Bude fajn, až budou mít pobočku i u nás,“ řekla Událostem247 paní Ivana z Brna.  

Slyšeli jste už někdy o zmíněném polském řetězci? Dejte nám to vědět v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články