Nový řetězec v Česku: Lidé jsou u vytržení, přesně tohle tu chybělo

Do Česka míří další oblíbený řetězec. Mnozí lidé už se jistě nemohou dočkat, až do něj vyrazí. Patříte mezi ne i vy?

i Zdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Zdá se, že letošní rok je v Česku ve znamení příchodu nových světově známých řetězců a značek. Poté, co do Česka expandoval americký fast food Popeys a dosud svoji největší prodejnu v tuzemsku otevřel řetězec Half Price, jak informovaly Události247 se blíží příchod dalšího oblíbeného řetězce. A i tentokrát se jedná o fastfood. Mnozí lidé jsou u vytržení. Přesně tohle tu nejspíš chybělo.

Další americký fast food

Jedná se o slavný americký fastfoodový řetězec Five Guys. Ten se chystá svou vůbec první českou pobočku otevřít během příštího roku v obchodním domě Máj na Národní třídě v Praze, informuje server Hospodářské noviny.

Nový řetězec v Česku už v září 2023: Lidé jsou u vytržení, těší se na něj jak malé děti

A co bude hlavním lákadlem nového fast foodu? Five Guys je známý především svými hamburgery, hranolky a mléčnými koktejly. Co však dost možná pro mnohé může být překážkou jsou ceny, které si řetězec za své lahůdky účtuje. Například zmíněné hamburgery stojí okolo 250 korun, uvádí web CzechCrunch. A to rozhodně není málo, zejména v porovnání s ostatními fastfoody jako je třeba McDonald’s, KFC nebo Burger King.

Řetězec, který lidé milují

Zdá se, že i tak může mít Five Guys v Česku velmi slibné vyhlídky. Alespoň při pohledu na to, jak se mezi Čechy zapsal fast food Popeys. Jak totiž uvádí web Hospodářské noviny, ve zmíněném, právě rekonstruovaném obchodním domě Máj, kde má Five Guys svou pobočku otevřít se nejspíš pro velký úspěch otevře i druhá pobočka Popeys.

iZdroj fotografie: Kevin Jarrett/ Creative Commons / CC-BY-SA
Fast food Five Guys je známý svými hamburgery a milkshaky

A kde všude se dá Five Guys navštívit nyní? Původně americká firma, která vznikla v 80. letech minulého století má aktuálně přes 1800 poboček, píše web Novinky. Kromě USA lze do fastfoodu zavítat také v Autrtálii či některých asijských zemích. V Evropě se pak Five Guys nachází třeba v Nemecku a Rakousku.

Chodíte často do fast foodů, nebo se tomuto druhu stravování spíš vyhýbáte? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články