Češi právě objevili obchod, kde prodávají koblihy za 1,80 Kč. Rychle tam běžte nakoupit, než se o tom dozví i ostatní

i Zdroj fotografie: Benreis/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Jak ušetřit na potravinách. To je otázka, na kterou se snaží najít odpověď mnoho Čechů. Za poslední rok se ceny v supermarketech vyšvihly nebývale vysoko, a proto se lidem hodí každá rada, jak na nákupech uspořit. Jednou z osvědčených metod je vyrazit za levnějšími potravinami do Polska. Věřte, že se to opravdu vyplatí. Například koblihy zde pořídíte i za necelé 2 koruny.

Za takovou cenu koblihy v Česku nekoupíte

O tom, že vyrazit nakupovat do Polska se vyplatí psaly Události247 již dříve. Aktuálně se o tom přesvědčili také redaktoři webu CNN Prima News, kteří objevili obchod se skutečně pohádkovými cenami. Konkrétně vyrazili do polského městečka Jastrzębie, kde mimo jiné našli koblihy za neuvěřitelně nízké ceny.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Češi si oblíbili polský obchod Biedronka

Jak píše web CNN Prima News, za 9 koblih zde zaplatili v přepočtu na českou měnu necelých 17 korun. Jedna kobliha tak stála asi 1,80 koruny. To je v porovnání v Českem, kde se nejlevnější koblihy v akcích prodávají za cenu okolo 6 korun opravdu velký rozdíl. Pokud tedy chcete na nákupech ušetřit i vy, rychle do polských supermarketů zamiřte.

Co dalšího lze v Polsku koupit levněji?

Události247 již dříve psaly o tom, že mnohé potraviny je možné v Polsku pořídit levněji klidně i o několik desítek procent. A rozhodně se nejedná jen o koblihy. Ze srovnání polského a českého Lidlu vyplynulo, že v průměru byly ceny sortimentu nižší o 20 až 30 procent. A třeba maso se v Polsku prodávalo dokonce za poloviční cenu, než za jakou ho koupí zákazníci českých supermarketů.

Maso, mouka a máslo i s 60% slevou: Okamžitě vyrazte do těchto obchodů, ušetříte

Nejedná se však zdaleka jen o potraviny. Jak již dříve informoval web CNN Prima News, výhodné je zajet k polským sousedům také třeba pro levnější nábytek. Anebo drogerii. „Například krém na ruce je za hranicemi k dostání za 57 korun, přičemž v českém obchodě je totožný výrobek za 109 korun,“ informoval server CNN Prima News o rozdílných cenách v drogeriích Rossmann.

Jezdíte i vy do polských obchodů? Napište nám své zkušenosti do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články