Některé obchody v ČR začaly nabízet potraviny za poloviční cenu. Lidé jsou nadšeni, na jediném nákupu ušetří tisíce Kč

Nové obchody v Česku začaly nabízet potraviny za poloviční cenu. Lidé jsou nadšeni, na jediném nákupu ušetří tisíce Kč.

i Zdroj fotografie: Lars Plougmann / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Nakoupit ve slevě je v dnešní době osvědčeným způsobem, jak ušetřit. Mnozí lidé proto pravidelně sledují akční letáky, výprodeje nebo čerpají výhody plynoucí ze členství ve věrnostních klubech. Na Událostech247 jsme psali například o tom, že Lidl připravil pro seniory nad 65 let akci, při které dostali u pokladny na vybrané výrobky 10 procent slevu.

V Německu už by to nejedli

V Česku však funguje několik obchodů, které nabízejí levné potraviny úplně pro všechny a není to podmíněno žádnou věrnostní či jinou kartičkou. Tyto obchody obchodech nabízejí pouze levné potraviny. Je to proto, že mohou být prošlé nebo mají před koncem data spotřeby. Většinou pocházejí z Německa, kde je z prodeje už vyřadili. Příkladem je třeba síť prodejen Nejlevnější potraviny Flaška, která má provozovny například v Praze, Písku, nebo v Plzni.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Každý člověk je rád, když může nakoupit ve slevě

Například jeden kilogram cukru krupice, který běžně stojí okolo 30 korun, tam pořídíte o více než o polovinu levněji, a to za 10 korun.  Oblíbená schwarzwaldská šunka je zde k mání za neuvěřitelných 100 korun za jeden kilogram. Původní cena přitom byla 450 korun. Aby měli zákazníci snadnější přehled, je zboží, které už prošlo, označeno žlutou cenovkou. „Tyto obchody znám a už jsem tam několikrát nakupovala, i prošlé zboží. Nikdy nic nebylo zkažené,“ řekla Událostem247 paní Eva z Prahy.

Zaměstnanci zboží ochutnávají

Dalším levným obchodem jsou prodejny sítě DKS. Zákazníci je najdou především v Brně, ale také v Ostravě nebo v Olomouci. Obchodní síť slibuje slevy na potraviny až 90 procent. Tyto prodejny mají každý týden ve slevě jiné zboží, které najdou zákazníci na jejich Facebooku. Například třičtvrtě litru plnotučného mléka, který běžně stojí okolo 42 korun, zde bylo k dostání za 14 korun, což je velká sleva.

Slevy v obchodech budou nyní jen pro vybranou skupinu Čechů. Ostatní musí zaplatit plné ceny

Pokud si ve výše uvedených prodejnách uděláte větší nákup, můžete tak ušetřit stovky až tisíce korun. Síť prodejen zákazníkům garantuje, že jejich zaměstnanci potraviny pravidelně ochutnávají a hodnotí také jejich další senzorické vlastnosti, jako jsou vzhled, barva a vůně. To má zaručit, že zboží po datu minimální spotřeby, které tam zakoupíte, by nemělo být plesnivé nebo zkažené. Zkuste se tedy na příští nákup místo do velkých obchodních řetězců vypravit sem a uvidíte, jestli se to vyplatilo.

Slyšeli jste už o výše zmíněných obchodech? Napsat nám to můžete v diskuzi pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články