Slevy v obchodech budou nyní jen pro vybranou skupinu Čechů. Ostatní musí zaplatit plné ceny

Obchodní řetězce se předhánějí, aby přilákali zákazníky a nabízejí jim zajímavé slevy. Většinou na ně ale nedosáhnou všichni.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

O tom, že Češi na slevy slyší, jsme na Událostech247 psali několikrát. Zejména v době drahých potravin je nakupování v akcích skvělým způsobem, jak ušetřit. V poslední době se však začaly objevovat akce určené vždy pouze pro jednu skupinu Čechů. Tyto slevy zavedli například v Tescu.

Sleva jen pro někoho?

Tesco se totiž spojilo s firmou GTS Alive, která vydává studentské průkazy ISIC. Výsledkem této spolupráce je nabídka 10procentní slevy na celý nákup pro všechny studenty, kteří mají ISIC kartu. Kromě toho však musí být zájemci o slevu registrovaní také v aplikaci Tesco Clubcard. Lidl se na podzim zase zaměřil na seniory. Stačilo, když u pokladny prokázali, že je jim více než 65 let a k nákupu jim byla započítána sleva.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Slevy vyhledává v obchodech každý den velká část Čechů

Některé řetězce zavedly v aplikacích i menší plošnou slevu, jak psaly Události247 už dříve. Typicky třeba nabízejí za každou utracenou stokorunu jeden kredit, který se dá následně proměnit v korunovou slevu na další nákup, například v Albertu. Slevy na určitá menu nabízí pro studenty i KFC, Burger King a McDonald’s, ale také Subway a Boulevard. „Studuji na vysoké škole a když jdeme s kámoši do města, tyhle slevy se nám hodí,“ řekl Událostem247 pan Honza z Olomouce.

Dělení na skupiny se mi nelíbí, říká zákazník

Některé řetězce slevy pro určité skupiny zákazníků nezavádějí. Například Kaufland se zaměřuje na všechny nakupující bez ohledu na věk nebo jiná kritéria. Podobně se vyjadřuje i Penny Market, který prý nabízí nejvýhodnější ceny na trhu bez výjimek, píše web Peníze.Taky si nemyslím, že je úplně v pořádku ty slevy dělit jen na určité skupiny lidí. Kdyby se to týkalo třeba jen matek samoživitelek, neřeknu půl slova,“ řekl Událostem247 pan Marek z Tišnova.

Jedna skupina Čechů má v Tescu nárok na obrovské slevy. Patříte k nim i vy? Pospěště si, než nabídka skončí

Internetový obchod Košík dává slevu v rámci svých klubů pro děti do deseti let věku a také pro seniory a držitele průkazu ZTP. Podobné kluby nabízí také konkureční obchod Rohlík. Ten má Klub bez bariér pro ZTP, Rohlíček pro rodiče s dětmi a zastropované ceny Special Diets pro ty, kteří nakupují speciální bezlaktózové, bezlepkové potraviny nebo potraviny pro diabetiky. O problematice slev pro vybrané skupiny obyvatel jsme vás na Událostech247 informovali už koncem května.

Co si o tom všem myslíte vy? Napište nám v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články