Právě se zjistilo: Oblíbené potraviny z Penny byly okousané od myší. Máte jednu z nich doma?

Snad v každém obchodním řetězci se občas objeví něco, co by tam zákazníci rozhodně nečekali.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Jde o myší trus a okousané zboží. O podobných záchytech vás na Událostech247 v poslední době informujeme poměrně pravidelně. Psali jsme třeba o prodejně Albert v Kladně, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce při kontrole našla myší trus a ohryzané potraviny. Nejedná se však zdaleka o ojedinělý případ.

Myši si pochutnávaly na trvanlivých potravinách

Víte od nás, že nedávno měli problémy se škůdci také v prodejně Billa v Příbrami. Tentokrát však šlo o hmyzí škůdce. Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce uvnitř obchodu objevili potraviny, které byly tímto druhem poškozeny nebo kontaminovány. Uzavřeli proto část provozovny, kde byly uváděny na trh mouka, luštěniny, cukr, trvanlivé polotovary a další.

V regálech v Bille se našly odporné věci. Zákazníci jsou rozčíleni, jak se to jen mohlo stát?

Před nedávnem se kontrola vypravila také do obchodního řetězce Penny v Mostě. Hned ve čtyřech typech trvanlivých potravin se ukázalo, že si na nich pochutnávali hlodavci. Jako první byla Rýže loupaná, s datem spotřeby 13. 9. 2026. Měla poškozený obal, který byl okousaný od škůdců. Státní potravinářská a zemědělská inspekce o tom informuje na svém webu Potraviny na pranýři.

Kam se obrátit, pokud se vám něco nezdá

Další potravinou byla Vaječná kolínka malá s datem spotřeby 3. 3. 2026. Také tento výrobek měl okousaný obal od hlodavců. Stejný problém měly také těstoviny do polévky Abeceda v půlkilogramovém balení, s datem spotřeby 7. 3. 2026. K potravinám s poškozeným a okousaným obalem se přidala ještě kilogramová Pohanka loupaná. Té prošla trvanlivost 30. 4. 2024. Během nákupu by lidé měli být opravdu obezřetní.

iFotografie okousaného obalu potraviny od myší

Pokud máte podezření na nedostatečnou hygienickou situaci v kterémkoliv obchodě, můžete na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci podat podnět, aby situaci na dané pobočce případně sami inspektoři zkontrolovali.Jednou se mi při nákupu stalo, že jsem vzala do ruky pytlík s těstovinami a byl děravý, okousaný od myší. Hned jsem upozornila personál,“ popsala Událostem247 paní Marie z Brna.

Jaký je na tohle všechno váš názor? Setkali jste se někdy s něčím podobným?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články