V regálech v Bille se našly odporné věci. Zákazníci jsou rozčíleni, jak se to jen mohlo stát?

Snad v každém větším obchodním řetězci, ale i v menších prodejnách, se čas od času objeví něco, co by tam být určitě nemělo.

i Zdroj fotografie: IgorCalzone1 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Řeč je o myším trusu a okousaném zboží. O podobných záchytech vás na Událostech247 v poslední době informujeme často. Psali jsme třeba o prodejně Albert v Kladně, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce při kontrole našla myší trus a ohryzané potraviny. Nejedná se bohužel o ojedinělý případ. Lépe na tom nebyla ani prodejna Lidl v Pardubicích.

Myši se dostanou prakticky všude

Pořádný šok měli inspektoři, kteří vyrazili do prodejny Jednota v Hořicích v Podkrkonoší. Psali jsme, že tato provozovna rozhodně nebyla ve stavu, kdy by se v ní mohlo cokoliv prodávat, natož pak potraviny. Měla poškozené podlahy, které byly navíc špinavé a plné smetí. Celá prodejna také nesla stopy po působení a výskytu hlodavců. Kromě trusu, který byl všude okolo, se na místě povalovalo dokonce i několik těchto zvířat.

iZdroj fotografie: SZPI
Inspekce čas od času odhalí, že se v některých prodejnách nachází myši, případně alespoň stopy po jejich působení

Ostudu si uřízla také slavná Zemanova kavárna a cukrárna v Brně, která je nejstarším podnikem tohoto druhu ve městě. Místo ke skladování potravin totiž připomínalo spíš chlívek. Na zemi byly zbytky jídla a na stěnách plíseň. Zástupci podniku se hájili tím, že v uvedeném skladu jsou předměty po cukráři Adolfovi Zemanovi, který do kavárny nastoupil před pětasedmdesáti lety jako učeň, a jehož jméno prodejna zákusků nese. Potravináři sklad zakázali používat.

Za hlodavce nemůžeme, říká ředitelka obchodu

Nedávno měli problémy se škůdci také v prodejně Billa v Příbrami. Tentokrát však šlo o hmyzí škůdce. Pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce uvnitř obchodu objevili potraviny, které byly tímto druhem poškozeny nebo kontaminovány. O svém záchytu informují na webu Potraviny na pranýři. Uzavřeli proto část provozovny, tedy prodejní úsek čtyř spojených regálů s prostorem pro palety, kde byly uváděny na trh mouka, luštěniny, cukr, trvanlivé polotovary a další.

V jednom z nejznámějších obchodních řetězců v ČR se našly takové odpornosti, že tomu ani nechceme věřit. Z fotek se vám udělá špatně

Provozovna jako celek uzavřena nebyla. Pokud byste i vy měli třeba podezření na nedostatečnou hygienickou situaci v kterémkoliv obchodě, můžete na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci podat podnět, aby situaci na dané pobočce případně sami inspektoři zkontrolovali. „Zákazníci si často myslí, že jsme na prodejně čuňata a že tam nemáme dostatečnou hygienu. Je to ale tím, že rampa, kam se vozí zboží, je celý den otevřená a to je ideální vstup právě pro myši,“ popisuje ředitelka jednoho obchodu v Brně.

Jak na vás podobné záchyty inspekce působí? Napište nám to dole v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články