Oblíbený český obchod končí, už v tam nikdy nenakoupíme. Lidé ho přitom milovali

Již brzy svůj provoz ukončí známý obchod, na který mnoho Čechů nedalo dopustit. Víte, o jaký jde?

i Zdroj fotografie: RedCat34/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Také máte svůj oblíbený obchod? Ať už se jedná o kamenné prodejny nebo e-shop, vždy je zde možnost, že obchod jednoho dne zavře. Události247 například v minulosti psaly o konci oblíbené sítě prodejen Bezobalu nebo hračkářství Hamleys. Jakého oblíbeného obchodu se konec týká tentokrát?

Na tomto webu už si nic nekoupíte

Končí e-shop Kasa, který se zaměřoval na prodej elektroniky. Jednalo se přitom o oblíbený český internetový obchod, který mnozí lidé milovali. Nyní je ale podle všeho konec a lidé už si zde nic nekoupí. Jak píše web Kupi, provozovatel e-shopu, jímž je HP TRONIC Zlín, oznámil ukončení provozu, které nastane již 2. dubna.

V Česku končí jeden z nejznámějších obchodů. Lidé jsou zoufalí, kam asi budeme chodit nakupovat?

Důvodem konce má být změna strategie. Firma HP TRONIC Zlín totiž vlastní i další známé značky, konkrétně Datart a Eta, jak vyplývá z webu společnosti. A právě na značku Datart se nyní plánuje firma více zaměřit a posílit ji. „V návaznosti na naši strategii rozvoje soustředíme energii i prostředky do hlavní prodejní značky Datart a tím pádem rovněž do rozvoje e-shopu této značky, proto udržování e-shopu Kasa.cz považujeme z dlouhodobého hlediska za neefektivní,“ řekla pro web Hrot mluvčí společnosti Petra Psotková.

Nejde o první obchod, který společnost zavřela

Nejedná se přitom o první takové rozhodnutí firmy HP TRONIC Zlín. V minulosti potkal podobný osud, jako nyní e-shop Kasa i síť prodejen EURONICS nebo internetový obchod eProton či Hej.sk, uvádí server Kupi.

iZdroj fotografie: Tratad/ Creative Commons / CC-BY-SA
Reklamace zboží zakoupeného na webu Kasa bude nově řešit obchod Datart

A co bude například s reklamacemi produktů zakoupených na e-shopu Kasa? I tyto záležitosti podle všeho nově převezme Datart. „Pokud jste zakoupili zboží a nefunguje, jak má, nebo dokonce vypovědělo službu, s reklamací vám rádi pomůžeme i po ukončení provozu e-shopu Kasa.cz. Obraťte se na jakoukoli prodejnu DATART, stačí si s sebou vzít doklad o nákupu z Kasa.cz,“ stojí na webu končícího e-shopu Kasa.

Nakupovali jste rádi na e-shopu Kasa? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články