V Česku končí jeden z nejznámějších obchodů. Lidé jsou zoufalí, kam asi budeme chodit nakupovat?

Svůj konec v Česku ohlásil další oblíbený obchod. Pokud jste do něj také rádi chodili, pak si budete muset najít jiného oblíbence.

i Zdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Události247 v minulosti informovaly o konci hned několika obchodních řetězců. Své pobočky v nedávné době zavřel například oblíbený řetězec Bezobalu. Úpadek pak rovněž ohlásila firma ROSA market provozující síť obchodního řetězce Enapo. Nyní se mnozí Češi budou muset vypořádat s další nepříjemnou novinkou. Po dlouhých 7 letech totiž končí jeden z nejznámějších obchodů zaměřených na prodej hraček.

Končí další z oblíbených obchodů

Svůj konec ohlásilo slavné britské hračkářství Hamleys, jak píše web Hospodářské noviny. Tento řetězec, který svého času v Praze provozoval svou vůbec největší pobočku v Evropě totiž oznámil odchod z českého trhu. Není se tak čemu divit, že mnozí lidé jsou zoufalí, neboť neví, kam budou své oblíbené hračky chodit nakupovat.

Podle webu Hospodářské noviny za odchodem stojí neshody v představách o budoucnosti obchodu mezi českým investorem Pavlem Čmelíkem a společností Hamleys.Zjednodušeně lze říct, že jsme každý věřili v něco jiného. Hamleys chtěli mít tradiční kamenný obchod s hračkami, zatímco my chceme indoor zábavní centrum, kam se lidé chodí primárně bavit,“ přiblížil pro web Hospodářské noviny Čmelík.

Co bude dál?

Známý ráj hraček v ulici Na Příkopě bude i nadále. Jen nově nese název The Playground. Jak píše web iDnes, značná část oblíbených atrakcí jako je zrcadlové bludiště či motýlí dům budou fungovat pořád. K tomu pak provozovatelé chystají řadu novinek. „A co atrakce? Těšte se, bude jich brzo ještě víc!“ uvedl obchod v příspěvku na svém facebooku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Hraček nejspíš z regálů The Playground značně ubude

Ačkoli hračky z regálů obchodu The Playground nezmizí, podle všeho jich bude výrazně méně. Namísto toho se chce prodejce zaměřit i na další segmenty zákazníků. „Nejsou to jen hračky, ale i produkty pro široké spektrum zákazníků. Dokonce můžeme říct, že klasických hraček bude spíše méně,“ cituje web Hospodářské noviny vyjádření Čmelíka. Lidé, kteří byli zvyklí si do obchodů Hamleys chodit pro své oblíbené hračky zde tak nyní již nejspíš nepochodí.

Chodili jste rádi do hračkářství Hamleys? Napište nám o tom do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články