Od 4. března do 17. března 2024 můžete nakupovat v obchodech zadarmo. Za celý nákup zaplatíte přesně 0 Kč. Využijte toho rychle

Obchodní řetězce se stále snaží nalákat nové zákazníky a nabízejí jim nákupy za co nejvýhodnější ceny.

i Zdroj fotografie: Safranek-interia.eu / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Slevy jsou mezi Čechy tradičně velmi oblíbené, protože je to osvědčený způsob, jak v dnešní době zdražování ušetřit na nákupu. Mnozí tak pravidelně sledují akční letáky, výprodeje i výhody, které plynou ze členství ve věrnostních klubech. Psali jsme třeba o tom, že v prvním lednovém týdnu poskytoval zákazníkům slevu 10 procent na kompletní sortiment včetně drogerie řetězec Penny.

Nákup až za několik tisícovek zdarma každou minutu

Také řetězec Lidl v lednu snížil ceny u všech výrobků, které se po změně DPH přesunuly z dosavadní patnáctiprocentní sazby do nové dvanáctiprocentní. Do vybraných cen promítl také další dodatečné zlevnění o tři procentní body. U tisícovky potravinových položek ze svého sortimentu tak Lidl snížil „daňové zatížení“ z 15 na 9 procent, jak Události247 informovaly na začátku roku. Není to však zdaleka jediná akce, kterou pro své zákazníky přichystal.

Lidl rozjel extrémní slevy skoro na všechno. Kdo dřív přijde, ten dřív bere. Pokud budete zahálet, nic na vás nezbyde

Aplikace Lidl Plus dosud nabízela především speciální slevy určené pro členy, případně slevové kupony, které bylo třeba před nákupem zaktivovat. Zajímavým bonusem jsou také stírací losy. Teď obchodní řetězec přichází s další jedinečnou akcí. Od pondělí 4. až do neděle 17. března bude totiž v rámci nové loterie Lidl Plus každou minutu vrácena jednomu zákazníkovi hodnota jeho nákupu. Nabídka však platí pouze pro uživatele mobilní aplikace Lidl plus. Informuje o tom na svém webu.

Některé věci si za výhru nekoupíte

Čím více nákupů zákazníci v prodejnách Lidlu uskuteční, tím větší šanci mají na výhru, která může být až do výše 5 000 korun, vysvětluje web MoneyMag. Výhru však nelze uplatnit na alkohol, tabákové výrobky, tiskoviny, vratné obaly a dárkové karty. Minimální hodnotou nákupu pro uplatnění slevy je výše slevy, píše na svém webu Lidl. Aplikace Lidl Plus funguje od roku 2020 a zákazníci si ji oblíbili.

iZdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
Zákazníci Lidlu mají přibližně do poloviny března 2024 možnost vyhrát nákup zdarma

Aplikaci mám, ale zatím jsem nikdy nic nevyhrála. Občas využiji slevový kupón,“ řekla Událostem247 paní Hedvika. Lidl v poslední době zkouší i jiné novinky, které už se s takovým nadšením nesetkaly. Například testování ryze samoobslužného prodeje potravin, jak informoval web CNN Prima News. Na některých prodejnách řetězec v určitých časech zcela vypíná klasické pokladny a umožňuje namarkovat si zboží jen na těch samoobslužných. To však některým lidem vadí.

Co si o podobné akci myslíte vy? Využijete ji? Napište nám to do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články