Lidl rozjel extrémní slevy skoro na všechno. Kdo dřív přijde, ten dřív bere. Pokud budete zahálet, nic na vás nezbyde

S neustálým zdražováním potravin se některé velké obchodní řetězce rozhodly vyjít zákazníkům vstříc a u určitých potravin ještě víc snížit ceny.

i Zdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Češi jsou milovníky slev a právě teď mají v obchodech doslova žně. Obchodníci promítli do cen snížení DPH z 15 na 12 procent a část z nich využila daňové úpravy také k marketingovým kampaním. Výjimkou jsou nealkoholické nápoje, které se přesunuly z 15 do standardních 21 procent a zaznamenaly cenový růst. Upozornil na to web iDnes.

Lidl dal do slevy řadu výrobků

Mnohé řetězce v rámci marketingových kampaní vládou schválenou nižší daň z přidané hodnoty zohlednily v cenách s předstihem již v prosinci. Například řetězec Penny novou dvanáctiprocentní DPH zohlednil v cenách už od pátku 1. prosince, jak jsme na Událostech247 psali nedávno. Zákazníci tam všechny potraviny až na výjimky mohou nakoupit o necelá tři procenta levněji. 

Brutálně levné potraviny hned ve 2 známých obchodních řetězcích: Nabídka platí od prosince 2023. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Na Událostech247 jsme upozornili i na to, že od 2. ledna se zákazníci dočkali dalšího snížení cen. Řetězec Lidl totiž avizoval, že sníží ceny u všech výrobků, které se po změně DPH přesunou z dosavadní patnáctiprocentní sazby do nové dvanáctiprocentní. Do vybraných cen promítne také další dodatečné zlevnění o tři procentní body. U tisícovky potravinových položek ze svého sortimentu tak Lidl sníží „daňové zatížení“ z 15 na 9 procent. Informuje o tom na svých webových stránkách

Ve slevě budou potraviny denní potřeby

Slevy se týkají například pečiva, masa, vajec nebo ryb. Lidl se tak přidává k dalším řetězcům, které reagují na úpravu sazby DPH u vybraných produktů. Psal o tom web Kupi. Nová kampaň má název Přesilovka proti inflaci a klade si za cíl i nadále poskytovat tu nejvyšší kvalitu za nejnižší možné ceny na trhu. Přesný seznam sortimentu je k nahlédnutí zde. Například rohlíky a housky budou nově zlevněny z 2,90 na 2,70 Kč.

iZdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
Lidl dal do slevy řadu výrobků

Zákazníci se mohou dále těšit například na slevu u filetu z lososa, u kterého se cena za kilogram sníží z 549 na 520 korun. Další slevy se dotknou Pilos Eidamu 30 procent bločku, kde se cena sníží z 47,90 na 45,40 Kč, nebo vajec velikosti M. Za 30 kusů nově zákazníci zaplatí 131,90 namísto necelých 140 korun. „Myslím, že jsou to pěkné slevy a určitě se mi bude nakupovat lépe, než v posledních týdnech. Hodí se každá koruna,“ řekla Událostem247 paní Eva z Kuřimi.

Využijete výše zmíněných slev? Napsat nám to můžete dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články