Plná nádrž paliva za 5 000 Kč. Češi jsou z nových cen pohonných hmot vzteky bez sebe. Pumpaři si začali pořádně mastit kapsy

Provoz auta není v dnešní době nic levného. Kromě oprav a povinné údržby tvoří největší položku nákup pohonných hmot.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Mnozí šoféři se proto snaží hledat různé cesty, jak na jejich nákupu ušetřit. Oblíbenou strategií je například jezdit tankovat na levnější benzínky do Polska, jak už dříve psaly Události247. Navíc jak se zdá, výraznějšího zlevnění se v dohledné době nedočkáme. Navíc se blíží letní prázdniny, kdy ceny se železnou pravidelností letí vzhůru.

Pozor na to, u jakého stojanu tankujete

Ceny benzínu a nafty na Událostech247 sledujeme dlouhodobě. Psali jsme, že například 3. února dosahovala cena benzínu Natural 95 průměrně 37,03 koruny za litr. To je oproti konci loňského roku, kdy se palivo prodávalo za 35,69 koruny, nárůst o téměř korunu padesát. Stejný trend panoval také u nafty. „I když je teď nafta o něco levnější než benzín, už se to i tak nevyplatí tak, jako dřív, kdy byl rozdíl na litru dost znatelný,“ řekl Událostem247 pan Josef z Brna.

Právě se děje: Benzín a nafta zdraží takovým způsobem, že za pár týdnů budou jenom pro bohaté. Nedoplatíme se

I přes vyšší ceny pohonných hmot někteří řidiči do svých vozů tankují přednostně prémiová paliva. Web Epřehledně však upozornil na to, že síť čerpacích stanic MOL na svých stojanech prodává závodní benzin Racing Fuel 102 plus, který má oktanové číslo minimálně 102, což je hodně. Nabízí ho však na obyčejném stojanu vedle standardních pohonných hmot. Ne každý řidič si toho však všimne a při placení se nestačí divit, co za cifru po něm pokladní chce.

Plná nádrž benzínu za 5000 korun

Web zmiňuje případ ženy z Brna, která si chtěla natankovat obyčejný benzín, ale pro nepřehlednost stojanů vzala špatnou pistoli a nabrala prémiové palivo. Dech jí pak vyrazila prodavačka, která po ní při placení požadovala 4800 korun. Na to, že si zákaznice nevšimla, co tankuje, benzínka už nebrala zřetel, prý měla dávat pozor. Žena samozřejmě z podobné návštěvy benzínky nebyla zřejmě zrovna dvakrát nadšená.

iZdroj fotografie: MichalPL / Creative Commons / CC-BY-SA
Pumpaři začali nedávno nabízet prémiová paliva za vyšší ceny

Nejdražší benzín je tradičně v Praze, kde se Natural 95 prodával za 39,47 koruny, jak psal web Novinky. Přes průměrných 39 korun stál ještě ve Středočeském, Plzeňském a Jihomoravském kraji a na Vysočině. Naopak nejlevnější benzín byl v Ústeckém kraji, kde v pondělí stál 38,50 korun. Nafta stála v Praze v průměru 38,44, nejlevněji se prodávala v Ústeckém kraji za 36,46 koruny za litr.

Všimli jste si nabídky prémiových závodních paliv na českých benzinkách? Dejte nám to vědět v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články