Po Česku se hromadně zavírají obchody. Jde snad o konec oblíbeného obchodního řetězce?

Desítky prodejen známého obchodního řetězce v Česku končí. Kdo je měl rád, musí si hledat náhradu.

i Zdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Na poli řetězců zaměřujících se na prodej elektroniky se v poslední době dějí velké věci. Události247 nedávno informovaly o konci e-shopu s elektronikou Kasa. Velké změny čekají také ty, kteří s oblibou navštěvovali obchody Electro World. Ty se totiž v budoucnu přejmenují na Datart. To ale není všechno. Další velký řetězec totiž ohlásil masivní zavírání prodejen.

Obchody Okay zanikají ve velkém

Jak informuje server CNN Prima News, řetězec Okay prodávající nábytek a elektroniku se rozhodl k výrazné redukci počtu svých prodejen. Z celkového množství asi 100 poboček v Česku i na Slovensku jich plánuje uzavřít 30. Ačkoli se tedy nejedná o úplný konec tohoto oblíbeného řetězce, mnohé obchody skončí. A s nimi také spousta zaměstnanců.

Konec oblíbeného obchodního řetězce v ČR: Lidé zoufají, milovali jsme to tam

Spolu s úbytkem kamenných prodejen musela společnost Okay logicky propustit také mnoho zaměstnanců. O práci v důsledku toho přišlo asi 40 lidí. Jak řekl jeden z bývalých zaměstnanců, odchod mu byl nabídnut k 1. červnu, cituje jeho slova web CNN Prima News.

Důvodem úpadku jsou finanční potíže

Okay se s ekonomickými problémy potýká již delší dobu. Zachránit situaci se společnost snažila i hledáním investora, který by firmu odkoupil či do ní napumpoval peníze a udržel ji tak při životě, o čemž již na jaře letošního roku psaly Hospodářské noviny. Tyto snahy však zůstaly bez úspěchu a vedení Okay tak nezbylo, než začít s úsporami. A ty spočívají mimo jiné i v tom, že některé kamenné obchody končí.

iZdroj fotografie: FrantisekKorbel/ Creative Commons / CC-BY-SA
V Česku i na Slovensku končí desítky prodejen Okay

Podle marketingového ředitele Okay Jana Vyletěla jsou sice aktuální vyhlídky příznivé. Jak řekl pro web Kupi, řetězec plánuje rozšířit sortiment svého zboží a rovněž udělal kroky, které by měly náklady společnosti snížit. Zda se však obchody Okay dostanou opět do černých čísel, je otázka.

Nakupovali jste rádi v prodejnách Okay? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články