Konec oblíbeného obchodního řetězce v ČR: Lidé zoufají, milovali jsme to tam

Mnohé obchody, do kterých chodilo nakupovat spousta Čechů, už nebudou jako dřív. Tato značka definitivně zmizí z českého trhu.

i Zdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V poslední době se v Česku v oblasti obchodů událo hned několik změn. Zatímco některé nové řetězce do tuzemska přišly, jiné naopak skončily. Události247 psaly například o zavření bezobalových obchodů Bezobalu či hračkářství Hamleys. Aktuálně pak končí také oblíbený obchodní řetězec zaměřený na prodej elektroniky, Elektro World.

Z řetězce Elektro World se stane Datart

Prodejny Elektro World se nově přemění na pobočky Datartu, další v Česku rozšířené sítě obchodů prodávajících elektroniku, píše web TN. Lidé, kteří obchody Elektro World milovali a s oblibou sem chodili nakupovat, si tak budou muset zvyknout na nový název. Prodejny by sice měly nadále fungovat, avšak s jiným jménem. A je také možné, že pod novou značkou už obchody nebudou jako dřív a změní se třeba i jejich sortiment.

Oblíbený český obchod končí, už v tam nikdy nenakoupíme. Lidé ho přitom milovali

A jaký je vlastně důvod těchto změn? Majitel sítě Elektro World, slovenská společnost Nay se totiž spojila s českou firmou HP TRONIC Zlín, uvádí web TN. A jedním z důsledků tohoto kroku je, že se české prodejny přejmenují na Datart. Nejde přitom o jediný zásadní krok, který tato česká firma v poslední době učinila. Události247 již dříve informovaly o tom, že nedávno skončil i e-shop Kasa, který rovněž vlastnil HP TRONIC Zlín. Důvodem bylo, že se společnost chtěla zaměřit na rozvoj svých dalších značek, a sice již zmíněného Datartu a Ety.

Změny nastanou i na Slovensku

Díky fúzi české a slovenské společnosti se novinky nebudou týkat jen českých zákazníků, ale také Slováků. Tam se pro změnu pobočky Datart přejmenují na Nay, jak informuje web Kupi. V podstatě se tak v obou zemích posílí 2 výrazné řetězce – zatímco v Česku půjde o zmíněnou značku Datart, na Slovensku se rozroste síť prodejen Nay.  

iZdroj fotografie: Tratad/ Creative Commons / CC-BY-SA
Z českých obchodů Elektro World se stanou pobočky sítě Datart

Změny však možná nezůstanou jen u nového názvu. Zatímco v tuzemsku by mělo dojít pouze k přejmenování a reálně by se pobočky řetězce rušit neměly, na Slovensku už to není tak jasné. Podle předsedy představenstva HP Tronic Daniela Večeřy zde existuje možnost, že by se některé ze slovenských poboček zcela zavřely, jak řekl pro web TN.

Nakupovali jste rádi v obchodech Elektro World? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články