Polévka za 10 Kč, hlavní jídlo 55: Vy tyhle skvělé české restaurace ještě neznáte? Odejdete s plnou peněženkou i žaludkem

I když se tomu těžko věří, v České republice stále ještě existují místa, kde si dáte oběd za pár korun.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Na zdražování prakticky všeho už jsme si pomalu zvykli. Vyrazit si třeba na oběd se stává docela nákladnou záležitostí. Zatímco v Praze se průměrná cena za oběd pohybuje okolo 210 korun, v Olomouci za polední menu zaplatíte zhruba 160. Psal o tom web CNN Prima News. Stále se však ještě najdou místa, kde vám na oběd stačí mít s sebou sto korun.

Restaurace, kde se zastavil čas

Levně se dá najíst například v jídelně v Bartošově čtvrti ve Zlíně. Denně tu uvaří okolo tisícovky jídel a jedna porce s polévkou a salátem je k dostání za 99 korun, píše dále CNN Prima News. Ve středočeských Vinařících stojí obědové menu dokonce 65 korun. Denně tam vaří jeden druh polévky a tři druhy jídla. Polévka stojí 10 korun, jídlo jen 55 korun. Další levná jídelna je ve Slaném, nebo v Mostu. Do sta korun tam stojí třeba buchtičky se šodó, mexické fazole, těstovinový salát, vepřová játra s rýží nebo halušky, dodává web.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
V některých českých restauracích se dá stále najíst za doslova lidové ceny

Za málo peněz se najíte také třeba jen když si o víkendu vyrazíte na výlet s rodinou. Není to sice do sta korun, ale i přesto je jídlo velmi levné. Ve Velkých Karlovicích v Beskydech je totiž restaurace, kde se téměř zastavil čas. Natáčel se tam také seriál České televize Doktor Martin, kde hrál hlavní roli Miroslav Donutil. Jídelní lístek Restaurace U muzea nabízí třeba moravského vrabce se zelím a knedlíkem za 120 korun. Svíčkovou si pak můžete dopřát jen za 140 korun.

Levně vaří školy a obchodní řetězce

Na Událostech247 jsme vás také informovali o tom, že levné obědy pro veřejnost nabízí i některé školy. Například škola v pražských Stodůlkách pro cizí strávníky vydává obědy za 77 korun. V ceně je polévka, jedno ze dvou jídel a k tomu ještě moučník. Zájemci si ovšem na jídlo musí donést vlastní nádobí, ve kterém si ho odnesou domů. Základní škola Česká ves pro cizí strávníky vaří za 81 korun. S rozvozem pak zaplatí 86 korun. Podobných škol, které umožňují levně se najíst je čím dál víc a zájem lidí roste.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Levně se dá najíst i ve školních jídelnách. V některých si ovšem musíte odnést celý oběd s sebou

Moje dcera chodí na základní školu a je tam i možnost obědů pro cizí strávníky. Když byla nemocná, vzala jsem tam párkrát oběd i pro sebe a dost mě kromě nízké ceny překvapilo i to, že jídlo bylo opravdu chutné, ne jako jsme byli zvyklí z mládí ze školních jídelen,“ řekla Událostem247 Lucie Sotková z Brna. Levná hotová jídla vaří také obchodní řetězec Globus. V tom brněnském si například dopřejete segedínský guláš za 95 korun. Za stejnou cenu nabízejí i kuřecí nudličky na kari. 

Využíváte podobných restaurací a jídelen? Podělte se s námi o vaše zážitky a zkušenosti v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články