Každý, kdo používá na svém telefonu tyto aplikace, zbytečně opotřebovává baterii svého telefonu. Dejte pozor, rapidně se tak snižuje její životnost.
Starat se o svůj telefon je jedna věc. Ano, všichni chceme, aby nám vydržel co nejdéle, a tak si kupujeme drahé kryty a pouzdra, které náš telefon ochrání během případného pádu. Na co však mnozí nemyslí, je pak zdraví baterie v telefonu. V redakci Událostí247 jsme tomuto tématu věnovali již několik článků a dnes tomu nebude jinak. Tentokrát se společně podíváme na aplikace, které ždímou vaši baterii a ničí její zdraví.
Na tyto aplikace pozor
Rychle klesající kapacita baterie je problém, který frustruje stále více uživatelů chytrých telefonů. Každá baterie má předem určenou životnost, která se většinou vypočítá na cykly. Jeden cyklus je v podstatě jedno nabití baterie z 0 na 100 %. Jak uvádí web Honor, většina baterií v chytrých telefonech vydrží okolo 300 až 500 nabíjecích cyklů. Nemusí se přitom jednat o nabití z 0 na 100. Když si nabijete telefon ze 75 % na 100 %, znamená to v podstatě 0,25 cyklu.
Logicky si pak člověk domyslí, že aby mu baterie vydržela co nejvíce, měl by ji nabíjet co nejméně. Jenže jak tomu zamezit, když se telefon neustále vybíjí a jen ho sotva nabijete, už zase ho musíte připojit na nabíječku?
Důvodů, proč se telefony vybíjejí neuvěřitelnou rychlostí, je hned několik. Může za to vysoký jas na displeji, zapnutá upozornění nebo také některé aplikace. S nimi je to občas velmi složité – nemusíte být totiž zrovna v samotné aplikaci, aby se vám telefon rychle vybíjel. Bohatě stačí, když ji budete mít puštěnou v okně na pozadí. Mezi hlavní viníky patří aplikace sociálních sítí – zejména Facebook a Instagram. Jak redakce Událostí247 zjistila, dalšími aplikacemi „žeroucími“ baterii telefonu jsou pak například LinkedIn, Snapchat, YouTube nebo WhatsApp.
Co dělat
Nejen že nám aplikace, a pak především sociální sítě, kradou náš drahocenný čas, ale okrádají náš telefon i o jeho životnost. Ano, opravdu. Jak už jsme si řekli, čím častěji musíme telefon nabíjet, tím rychleji se baterie opotřebovává a je pak nutná její výměna. V případě telefonů od iPhone se pak taková výměna může vyšplhat až do vysokých jednotek tisíců korun.
Pokud chcete, aby vám baterie vydržela co nejdéle, pak omezte používání aplikací od sociálních sítí. Koneckonců, neměl by to být problém – vždyť na Instagram i Facebook se můžete podívat i na počítači. Zároveň dbejte na to, abyste neměli zapnutý vysoký jas. Nastavte automatickou regulaci nebo ho ručně snižte. Taktéž si nastavte automatické vypínání obrazovky. Neustále rozsvícený displej na plný výkon totiž může baterii vyždímat během chvíle.
I samotný způsob nabíjení může ovlivnit životnost baterie. Mnozí nechávají telefon nabít až na 100 % a používají ho až do úplného vybití. Přitom ideální rozpětí, ve kterém by se baterie měla pohybovat, je mezi 20 a 80 %. V tomto rozsahu totiž baterie stárne nejpomaleji.
Jak dlouho vám vydrží baterie v telefonu?


