Pozor: Čechům, kteří si vybírají peníze z bankomatu hrozí, že ještě dnes přijdou o všechny své úspory

Podvodníci mají neustále promyšlenější finty, jak lidi okrást o jejich peníze. Lidé by měli být opatrní.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

O nejrůznějších podvodných technikách, kvůli kterým lidé přichází o své úspory, informujeme na Událostech247 poměrně často. Zatímco někdy útočí podvodníci přes falešné e-maily, jindy se třeba vydávají za pracovníky pojišťovny. Nedávno se třeba zaměřili na klienty Moneta Money Bank a rozesílali jim falešné e-maily, díky kterým pak získali přístup do internetového bankovnictví.

Šmejdi mají stále nové triky

Psali jsme na Událostech247 také o tom, že podvodníci rozesílají falešné SMS zprávy, ve kterých vybízejí k přihlášení do aplikace George od České spořitelny, nebo ke stažení falešné aplikace George a dalším krokům. Jakmile klient jejich požadavky splní a poskytne své citlivé údaje, může se stát, že je do pár minut bez veškerých úspor, které má na svém bankovním účtu. Šmejdi také bez problémů podvrhnou oficiální telefonní čísla konkrétních institucí a proto jim lidé snadno naletí.

Urgentní: Jste klienty největší banky v Česku? Hrozí vám, že ještě dnes přijdete o všechny peníze na bankovním účtu

Dalším nebezpečím je takzvaný Cash trapping. Termín pocházející z angličtiny doslova znamená „nastražení pasti na peníze“ a je to velmi jednoduchý, ale velmi účinný způsob krádeže peněz vybraných z bankomatu, jak upozornil web Techsvět. Následky pak mohou být závažné a proto se vyplatí být obezřetný. Jde vlastně o speciální proužek, který zloději umístí na bankomat přesně v místě, kam vybírající sahá pro peníze. Tato páska pak blokuje výběr bankovek, popisuje web Atmeye.

Co dělat, když vám peníze z bankomatu nevyjedou

Místo toho, aby hotovost skončila v rukou klienta banky, kterému patří, přilepí se na skrytý proužek v bankomatu. Transakce je tak považována za platnou, i když klient peníze vlastně nedostal a přitom mu byly strženy z účtu. Jak přesně celý podvod probíhá se můžete podívat na tomto videu. Zloději využijí situace, kdy se klient od bankomatu vzdálí, přijdou a vezmou si peníze, které si před chvíli vybíral. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Lidem se může snadno stát, že při výše zmíněném podvodu přijdou během chvíle o všechny své peníze

Pokud se vám to stane, po neúspěšném pokusu o výběr od bankomatu neodcházejte. Zkuste chytit lištu, která uzavírá místo, odkud peníze vycházejí a povytáhněte ji nebo okamžitě informujte provozovatele bankomatu, radí web Techsvět. „Přesně to se mi stalo asi před rokem. Naštěstí jsem peníze vybírala se starším synem, takže jsem ho poslala do banky, aby to nahlásil a z účtu mi je nakonec neodepsali,“ popsala Událostem247 paní Miroslava z Habrovan. 

Snažili se vás někdy podvodníci podobným způsobem nachytat? Podělte se s ostatními o vaše zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články