Jeden z nejoblíbenějších řetězců v Česku musel nedávno stáhnout hned tři ze svých potravin. Všechny měly nevyhovující kvalitu.
Redakce Událostí247 se vás snaží pravidelně informovat o nevyhovujících a nekvalitních potravinách a dnes tomu nebude jinak. Bohužel, kvalita potravin v Česku jde neustále dolů, a tak se zdá, že narazit na bezpečné a vyhovující potraviny je téměř nadlidský úkol. Vždyť jen za poslední měsíc informovala naše redakce nejméně o patnácti nevyhovujících potravinách. Dnes má tentokrát z ostudy kabát řetězec Globus, který musel stáhnout z prodeje hned 3 produkty.
Globus stahuje nevyhovující potraviny
Obchodní síť Globus informuje na svém webu pravidelně zákazníky o nevyhovujících potravinách a v poslední době se jich objevuje stále více. Tentokrát musely být z prodeje staženy tři potraviny, které buď nevyhovovaly z pohledu kvality, nebo měly špatnou konzistenci. Ve všech případech pak Globus doporučuje, aby zákazníci dané potraviny nejedli.
Prvním z nich je segedínský guláš ve 400gramovém balení, který byl distribuován v praktickém plastovém kelímku řady EasyCup. Důvodem je podezření na zhoršenou jakost, a to u konkrétní šarže s trvanlivostí do 13. ledna 2027. Konkrétně se jedná o Hamé Segedínský guláš (EasyCup), číslo šarže: 250113, EAN kód: 8595139778118. Výrobcem produktu je ORKLA FOODS ČESKO.
Globus apeluje na zákazníky, kteří mají produkt doma, aby jej nekonzumovali. „Důvodem ke stažení výrobku je podezření na nevyhovující kvalitu. Žádáme zákazníky, aby zakoupený výrobek nekonzumovali. V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete ho vrátit v jakémkoli z našich hypermarketů Globus, kde vám budou také vráceny peníze v plné výši. Případně kontaktujte naši zákaznickou infolinku,” informoval řetězec na svých webových stránkách.
Další produkty
Mezi další produkty, na které byste si měli dávat pozor, se pak řadí LUČINA SVĚŽÍ ŽERVÉ 140 g a Kunín bezlaktózové mléko. U obou zmíněných produktů bylo podezření na nevyhovující kvalitu. Stejně jako v případě segedínského guláše i u těchto potravin doporučuje Globus vyhnout se jejich konzumaci a oba výrobky co nejdříve vrátit na jakékoli prodejně, kde vám budou vráceny peníze.
Globus přitom v posledních měsících nemá problémy jen s potravinami, ale také s hygienou u některých svých prodejen. Před rokem například informoval portál Potraviny na pranýři na svém Instagramu o uzavření jedné z prodejen. Úřední kontrola tehdy prokázala, že se v prodejně nachází hlodavci a jejich exkrementy byly nalezeny v regálech s potravinami.
Chodíte nakupovat do Globusu?


